New York dekriminalizoval marihuanu. Čoskoro má prísť legalizácia

Foto: WEB
Konopkar, 31. júla 2019

Štát New York, kde leží aj najväčšie americké mesto, už nevníma prechovávanie marihuany tak prísne.

Štát New York v pondelok dekriminalizoval rekreačné užívanie marihuany, čo inými slovami znamená, že prechovávanie malých množstiev rastliny bude riešené pokutami, nie pobytom vo väzení.

 

 

Dá sa však predpokladať, že sa v najbližších rokoch dočkáme kompletnej legalizácie marihuany aj v tomto americkom štáte, čo je plánom guvernéra Andrewa Cuomo, pričom dekriminalizácia je jeho prvý úspešný krok.

Odsudzovanie ľudí pre držanie marihuany je podľa neho neférové a plánuje tiež predložiť návrh na vyčistenie trestného registra tých, ktorí v ňom majú záznam za držanie marihuany.

 

Zdroj: hightimes.com

 

Už jedenásť amerických štátov marihuanu kompletne legalizovalo plus ďalších pätnásť (vrátane New Yorku) ju má dekriminalizovanú.

 

Zdroje: refresher.sk, reuters.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím