Líder „progresívcov“ Michal Truban sa priznal k užívaniu marihuany

Foto: SITA/Braňo Bibel
Konopkar, 31. júla 2019

Sociálnymi sieťami sa šíri video, v ktorom líder Progresívneho Slovenska Michal Truban hovorí o tom, že užíval marihuanu. Video bolo zverejnené ešte v roku 2013 portálom eskalatoreu.

Video bolo zverejnené portálom eskalatoreu 22. 11. 2013. Michal Truban v ňom vystupuje ako zakladateľ WebSupportSK, NiceReply, InHiro.

V upútavke sa píše, že témou videa je – Všetko potrebné, čo potrebujete k podnikaniu a úspechu!

Z videa vyplýva, že malo ísť o prednášku pre študentov na nitrianskej univerzite.

 

 

Truban hovoril najmä o svojich skúsenostiach z podnikania s úspešnou firmou, ktorá sa orientovala na internetové domény.

Podobné prednášky sa na akademickej pôde konajú celkom pravidelne, ich záznamy sú dostupné tiež na facebooku.

Truban vysokoškolákom okrem iného porozprával, ako si už na strednej škole založil firmu, ako sa s kamarátmi opíjali, ako prechádzal na zdravý životný štýl a šport.

Pomerne často jednotlivé životné situácie prirovnával k užívaniu marihuany.

 

Zdroj: truban.sk

 

„Čo mám rád na športe a marihuane je dopamín efekt. To si každý povie: lenže vstávanie a zdravá strava vôbec nie aj taká dobrá ako húlenie, lebo nemáte ten dobrý stav pri tom alebo po tom,“ opisoval svoju skúsenosť.

„Základný bod pre mňa je dať si prvú malú dávku. Keď to bolo prvýkrát, tak som ich vyfajčil sedem a bolo mi nevoľno,“ pokračoval v ďalšom príklade, na ktorom chcel ukázať, že treba postupovať po malých krokoch.

Rozhovoril sa o bodoch, ktoré dodržiava na svojej ceste k úspechu. Aj o tých povedal, že sa ich naučil pri užívaní marihuany.

To, ako funguje marihuana a podobná študentská zábava, to isté viete aplikovať na úspech, na prácu,“ vysvetľoval študentom.

„To isté ako s chľastom alebo marihuanou, treba najskôr opatrne vyskúšať, či ma bude daná látka baviť,“ uviedol príklad, ako si zvykať na nové veci, resp. pracovné návyky alebo športovanie.

Marihuana ho však naučila aj niečo iné. Keď sa mu nedarí, vie, že tento stav raz prejde.

„Čo ma marihuana naučila je, že keď máš bad trip (stav depresie po užití), tak to nie je niečo, čo bude trvať celý život. Že to prejde, je to sínusoida… Najhorší je premúdrelý mozog, ktorý to cyklí. Človek sa trápi, čo sa mu oplatí teraz viac – robiť alebo si užívať. Snažím sa sústavne ohlupovať sa. Keď sú krízy, iba idem ďalej. Marihuana ma to naučila, aj jeden tréner. Keď je zle, iba to urobiť a možno potom sa analyzovať, že už dlho trvá, až vtedy to riešim,“ vysvetľoval, ako prekonáva životné krízy.

Hovorca strany Ľubomír Ondrejkovič poslal stanovisko Trubana k danej téme.

 

Zdroj: TASR

 

Truban k tomu povedal:

„Je to výsek z niektorej z prednášok, kde hovorím o svojich skúsenostiach z podnikania a o tom, aký to bol život, keď sme s kamošom na intráku rozbiehali firmu. Hovorím úprimne aj o mojej skúsenosti s marihuanou. Konkrétne v tom videu hovorím o zlom stave, ktorý prichádza po opadnutí jej účinku. Zdieľal som túto skúsenosť aj na prednáškach o podnikaní, aby si mladí ľudia nemysleli, že marihuana vyrieši ich problémy. Nemám problém o tom hovoriť otvorene, lebo ma hnevá, keď niekto trávu vyskúšal a potom sa tvári, že nie. Fascinuje ma, akú námahu si niekto dáva, keď pozerá moje staré blogy a videá a hľadá čokoľvek, čo sa dá vytrhnúť z kontextu a účelovo zneužiť proti mne. Toto je presne tá stará politika vyhrabávania špiny, ktorú chceme vymeniť.“

 

Na Slovensku pretrváva marihuanový stredovek

V súčasnosti, rovnako ako v roku 2013, platí nulová tolerancia a držanie akéhokoľvek množstva akejkoľvek drogy je považované za trestný čin.

Nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi zákon trestá odňatím slobody na tri roky.

 

 

V prípade väčšieho množstva drogy až na päť rokov.

Až 90 percent takýchto páchateľov je zadržaných s jedným gramom konope.

Samotné drogy zákon nerieši.

Zo slovenských politikov sa otvorene k skúsenostiam pervitínom a heroínom priznal v roku 2012 Martin Poliačik (vtedy SaS, teraz Progresívne Slovensko).

Podozreniam z užívania čelil aj šéf SaS Richard Sulík či bývalý minister za Smer Ján Počiatek.

V kuloároch sa však klebetí aj o ďalších súčasných a bývalých politikoch.

Na verejnosť však skôr prenikajú správy o opileckých výčinoch našich parlamentných zástupcov či členov vlády.

 

 

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím