Mladíka obvinili, mal v batohu marihuanu

Foto: TASR/AP
Konopkar, 25. júla 2019

Polícia v Bardejove obvinila 21-ročného mladíka zo Spišskej Novej Vsi z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

O prípade informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Začiatkom júna tohto roku mal mladík v ruksaku, ktorý mal so sebou v obci Andrejová v okrese Bardejov aj na iných miestach, omamnú a psychotropnú látku vo väčšom rozsahu.

Išlo o vysušené vrcholky rastliny konope – Cannabis, vo vrecúšku s hmotnosťou 2 420 miligramov.

Množstvo zodpovedá 13 až 39 bežným jednotlivým dávkam , ako aj jeden cigaretový ohorok s hmotnosťou 160 miligramov, čo predstavuje jednu až dve bežné dávky drogy,“ uviedla Ligdayová s tým, že muž je stíhaný na slobode.

„Zákon v tomto prípade stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na päť rokov,“ dodala Ligdayová.

 

Zdroj: presov.korzar.sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím