Grécko vydalo licenciu pestovať lekársku marihuanu kanadskej spoločnosti

Foto: WEB
Konopkar, 20. júna 2019

Grécko legalizovalo konope na lekárske účely v roku 2017 a zrušilo zákaz jeho pestovania a výroby v roku 2018. Teraz získala marihuanovú licenciu kanadská spoločnosť HEXO.

Kanadská spoločnosť HEXO je najnovšou spoločnosťou, ktorá získala licenciu na lekársky kanabis v Grécku.

Spoločnosť uviedla, že licencia, ktorú vydala grécka vláda, umožňuje spoločnosti založiť pestovateľské, spracovateľské a výrobné zariadenia v regióne Thessaly.

 

 

Spoločnosť HEXO dúfa, že posilní svoju prítomnosť v Európskej únii.

 

Hlavný krok pre HEXO

Generálny riaditeľ spoločnosti Sebastien St-Louis vysvetľuje:

„Pre spoločnosť Hexo sa jedná o veľký krok, keďže sa naďalej usilujeme o to, aby sme sa stali jednou z troch globálnych spoločností v oblasti marihuany.“

 

 

„Licencia v Grécku nám umožní priniesť know-how a značky poháňané spoločnosťou Hexo na európsky trh.“

Nové centrum bude tiež hnacou silou pre súčasných a budúcich partnerov Fortune 500. Umožní im prístup k licencovanej infraštruktúre v medzinárodnom meradle. Spoločnosť chce využiť svoju pozíciu prvého ťahateľa rozvíjajúceho sa európskeho trhu s marihuanou.

Konope je v Grécku stále nezákonné, avšak okrem lekárskeho použitia.

 

 

Marihuanový priemysel je pripravený vzlietnuť po tom, čo vláda radikálne ľavicovej strany SYRIZA schválila šesť licencií pre spoločnosti na kultiváciu marihuany.

 

 

O spoločnosti HEXO

HEXO je kanadská značka so sídlom v Gatineau, Quebec. Zameriava sa na inovatívne nefajčiarske výrobky a tradičné výrobky z marihuany.

Pod značkou HEXO Corp sú výrobky pestované a spracované v špecializovaných grow boxoch, vo firemnom areáli v Masson-Angers, Quebec, asi 30 minút od Ottawy.

Spoločnosť bola pôvodne založená v roku 2013 pod názvom Hydropothecary. Prvotne sa venovala výlučne na potreby trhu zdravotníckej marihuany.

 

 

S príchodom legalizácie sa spoločnosť HEXO Corp rozhodla pre zachovanie odnože Hydropothecary výlučne pre zdravotníckych klientov a vytvorenie novej značky HEXO pre dospelých.

Ako vedúci producent marihuany verí HEXO v spoločenskú zodpovednosť.

„Plne si uvedomujeme, že naša spoločnosť ovplyvňuje prírodné a sociálne prostredie na miestnej, provinčnej a národnej úrovni.“

 

Zdroj: healtheuropa.eu

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím