Blockchain v praxi: Sledovanie dodávateľského reťazca marihuany môže pomôcť chorým pacientom

Foto: cointelegraph.com
Konopkar, 19. júna 2019

Kanadský reťazec lekárni Drug Mart uzavrel partnerstvo s blockchain spoločnosťou TruTrace Technologies Inc., aby spoločne spustili pilotný program sledovania dodávateľského reťazca kanabisu pomocou blockchainu.

Podľa tlačovej správy má sledovací systém založený na technológii blockchain slúžiť na identifikáciu a sledovanie medicínskeho kanabisu s údajmi, ako je zdroj kmeňa alebo genetika plodiny.

 

 

Tieto údaje umožnia lekárom vydávať účinnejšie predpisy, ako aj poskytovať spoľahlivé informácie pre klinické testovanie účinkov marihuany.

Podľa Kena Weisbroda, ktorý zastupuje lekáreň Drug Mart, to môže mať obrovský pozitívny vplyv na zdravie pacientov.

 

 

Uviedol to na príklade sledovania dodávateľského reťazca pre pacienta, ktorému pomáha v liečbe konkrétny druh marihuany.

Keď vie, že mu zaberá práve táto odroda, vďaka blockchainu zistí jej presný pôvod a nebude sa teda môcť stáť, že pri najbližšom vydávaní lieku dostane plodinu z inej plantáže.

 

 

Sledovací systém teda zabezpečí, aby pacienti dostávali presne tú medicínu, ktorá im zaberá najviac a nemuseli mať obavy z toho, či pri najbližšej návšteve lekárne nedostanú inú odrodu.

Blockchain si hľadá uplatnenie v rôznych priemyselných odvetviach. Podľa výskumnej spoločnosti Reportlinker dosiahne hodnota blockchainoveho trhu zameraného na automobilový a letecký priemysel do roku 2029 hodnotu 20 miliárd dolárov.

 

 

Cieľom aplikácie blockchainu v tomto segmente bude dosiahnutie transparentnosti, rýchlych vyrovnávacích transakcií a odstránenie rizík a podvodov.

 

Zdroj: kryptonovinky.sk, cointelegraph.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím