Žena údajne ako prvý človek v USA zomrela na predávkovanie konope. Odborníci sú skeptickí

Foto: WEB
Konopkar, 12. júna 2019

Obhliadač zo Spojených štátov amerických si stojí za svojimi zisteniami.

Obhliadač mŕtvol v americkom štáte Louisiana tvrdí, že zaznamenal prvý prípad predávkovania marihuanou.

Aj keď sú odborníci voči týmto záverom skeptickí, doktor Christy Montegut z okresu St. John the Baptist Parish trvá na tom, že 39-ročná žena vo februári zomrela na následky vapingu oleja s obsahom THC, píše The Independent.

„Vyzeralo to, že príčinou smrti bolo výlučne THC, pretože jej pitva nepreukázala žiadne ochorenie či ostatné vplyvy, ktoré by úmrtie mohli spôsobiť. Toxikológia neidentifikovala žiadne iné drogy ani alkohol,“ vyjadril sa koroner. 

Myslí si, že príliš veľká dávka oleja mohla spôsobiť, že žena prestala dýchať, a teda jej zlyhala dýchacia sústava.

V krvi jej našli 8,4 nanogramov THC na mililiter krvi.

 

vaping360.com

 

Na druhej strane, žena podľa jej priateľa pár týždňov pred smrťou navštívila lekára, ktorý jej diagnostikoval infekciu v oblasti pľúc. Mala preto užívať lieky, aby sa jej uľavilo.

Aj keď samotný obhliadač odmieta, že by sa mýlil a smrť by mohla mať sekundárne príčiny odhliadnuc od marihuanového oleja, ostatní odborníci sú skeptickí.

Nájsť kauzalitu medzi THC olejom a smrťou je podľa nich prakticky nemožné, látka však v ojedinelých prípadoch môže vplývať na zvyšovanie krvného tlaku či pulzu. 

The Independent cituje Keitha Humphreysa, ktorý kedysi pracoval ako poradca americkej vlády pre drogové politiky.

Ten vysvetlil, že keby existovalo riziko predávkovania THC čo i len jedna k miliónu, ročne by sme iba v Spojených štátoch amerických zaznamenali niekoľko tisíc takýchto úmrtí, avšak žiadne v skutočnosti nie sú nahlásené.

 

Zdroje: refresher.sk, vaping360.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím