Tomáša odsúdili pre sto gramov marihuany, nepomohlo mu ani odvolanie

Foto: Getty Images
Konopkar, 22. mája 2019

Trest tri roky odňatia slobody nepodmienečne za prechovávanie a predaj marihuany vymeral v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 36-ročného Tomáša Murínčeka z Veľkého Krtíša.


KONOPE PREDAL ĎALŠÍM

Marihuanu v objeme takmer sto gramov našli policajti v byte u Murínčeka v júni minulého roka. Marihuana mala hodnotu päťsto eur a dalo sa z nej vyrobiť takmer dvesto jednorazových dávok.

Murínček vyhlásil, že droga je iba pre jeho potrebu, ale štyria odberatelia potvrdili, že si marihuanu od neho kúpili.

 

TREST MU SKRÁTILI

Na Okresnom súde vo Veľkom Krtíši dostal Murínček za obzvlášť závažný drogový zločin päť rokov nepodmienečne, ale odvolal sa s tým, že je nevinný. Odvolal sa i prokurátor, ktorý požadoval prísnejší trest.

Odvolací senát potvrdil vinu Murínčeka, že drogu prechovával a predával, ale vzhľadom na okolnosti prípadu mu skrátil trest z piatich rokov odňatia slobody na tri roky.

Uložený trest je podľa senátu primeraný a nie je potrebné pôsobiť na obžalovaného prísnejším trestom. Preto odvolanie prokurátora zamietol. Súd obžalovanému tiež uložil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou.

Sudca hneď nariadil výkon trestu, ktorý si odsúdenec odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Do trestu sa Murínčekovi zarátava aj väzba, v ktorej bol od júna minulého roka.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím