Novozélanďania budú popri budúcoročných voľbách hlasovať o legalizácii marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 8. mája 2019

Obyvatelia Nového Zélandu dostanú počas najbližších parlamentných volieb v roku 2020 možnosť vyjadriť sa k otázke legalizácie marihuany. Súbežné referendum, týkajúce sa príslušného návrhu zákona, ohlásil v utorok minister spravodlivosti Andrew Little, uviedla tlačová agentúra DPA

Labouristická premiérka Jacinda Ardernová plní týmto krokom dohodu, ktorú dosiahla so spoluvládnucimi Zelenými po predošlých parlamentných voľbách z roku 2017.

 

 

Spomínaný návrh má umožniť nákup a užívanie marihuany na rekreačné účely osobám vo veku od 20 rokov.

Predpokladá sa taktiež legalizácia domáceho pestovania v obmedzenom rozsahu. Súčasťou návrhu majú byť nástroje na kontrolu obchodníkov a verejný vzdelávací program.

 

 

Už v súčasnosti je na Novom Zélande dovolené užívanie marihuany na zdravotné účely.

V prípade vyjadrenia súhlasu účastníkmi referenda bude musieť tento výsledok zohľadniť budúca vláda.

Nový Zéland s necelými piatimi miliónmi obyvateľov sa tak môže stať jednou z prvých krajín sveta s uvoľneným prístupom k marihuane.

Priekopníkmi v tomto smere sú Uruguaj a Kanada, pripomenula DPA.

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím