Firma blízka Snoop Dogga ide financovať revolučné vaporizéry, ktoré dávkuju marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 6. mája 2019

Investori nalievajú peniaze do závodu na vývoj vaporizačných zariadení. Tie sľubujú presné dávkovanie marihuany.

Je to súčasť úsilia konopného priemyslu, ktorý má v USA hodnotu 10 miliárd dolárov, aby okrem tradičných zákazníkov oslovili aj tých neskúsených, ktorí by sa mohli chcieť uvoľniť bez toho, aby boli “na šrot”.

Na rozdiel od alkoholu alebo rozličných liekov totiž nikdy nebola určená štandardná dávka hlavnej psychoaktívnej zložky marihuany THC.

Najnovšia spoločnosť, ktorá sa pripojí ku konopnej zlatej horúčke, je startup Indose.

Indose predáva jednorazové vaporizačné perá využívajúce špeciálne senzory na meranie dávky THC dodanej každým ťahom v miligramoch.

Spoločnosť nedávno uzavrela financovanie vo výške 3,5 mil. USD, ktoré poskytla spoločnosť Casa Verde Capital.

Spoločnosť Casa Verde Capital sa venuje rizikovým investíciam do konope a je partnerom rappera Snoop Dogga.

Vaporizačné zariadenie, ktoré Indose predáva za menej ako 70 dolárov, obsahuje drobné svetlá umožňujúce presne kontrolovať, koľko THC bolo spotrebovaného. 

 

 

Vaporizačné zariadenie meria po 0,5 miligramoch, pričom vrcholí na 3 miligramoch, čo je už typický efekt ako u bežných marihuanových e-cigaretách.

„Tento produkt nie je pre ľudí , ktorí sa chcú totálne odpáliť,“ povedal Benzi Ronen, výkonný riaditeľ spoločnosti Woodose Hills v Kalifornii.

„Naše zariadenie je pre ľudí , ktorí chcú dosiahnuť to správne sladké miesto pre danú situáciu, v ktorej sa práve nachádzajú.“

Zariadenie od Indose vyvíjali tri roky. Predáva sa v niekoľkých kalifornských marihuanových výdajniach. V najbližších mesiacoch sa bude jeho predaj rozširovať.

Trh s vaporizérmi a zariadeniami na kontrolu dávky THC raketovo rastie a investori to vidia.

Tento týždeň sa Curaleaf Holdings Inc., najhodnotnejšia americká konopná spoločnosť, dohodla na zaplatení takmer 1 miliardy dolárov v akciách za značku Select, čo je obľúbený konopný olej v Kalifornii.

Blízka spoločnosť Pax Labs, predávajúca jeden z najpopulárnejších vaporizérov, nedávno dostala finančnú injekciu 420 miliónov dolárov. Toto následne spôsobilo ohodnotenie spoločnosti na 1,7 miliardy dolárov.

 

Viac vaporizácie

V Colorade, prvom štáte, ktorý umožnil predaj rekreačnej marihuany, predstavujú vaporizačné perá približne 19 percent trhu. Začiatkom roka 2017 to bolo len 6 percent, takže nárast je markantný. Tvrdí to spoločnosť Headset, ktorá sa zaoberá zberom štatistických údajov ohľadne konope.

„Každý spotrebiteľ by mal vedieť, aká je ich presná dávka,“ vyhlásil Karan Wadhera, výkonný partner spoločnosti Casa Verde.

“Nie je to ale niečo, čo je len pre začiatočníkov.”

 

 

A čo Snoop Dogg, ktorého láska k marihuanovým bluntom je známa ako jeho hudba? Použil by zariadenie od Indose?

„Vaporizácia nie je nevyhnutne jeho scéna,“ vysvetlil Wadhera.

“Jeho preferovanou metódou je fajčenie,” uzavrel.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím