Polícia opäť našla na Nábreží mládeže mladých, ktorí fajčili konope

Foto: Google
Konopkar, 2. mája 2019

Dvaja mladí muži si zavarili pre fajčenie marihuany na verejnom priestranstve.

Počas bežnej kontroly okolia spozorovala hliadka mestskej polície skupinku mladých ľudí na problematickom mieste oproti Technickej fakulte SPU, nachádzajúcim sa na Nábreží mládeže.

Hliadkujúci policajti už majú skúsenosti s týmto miestom, pretože sa tu často schádza mládež a narúša verejný poriadok, konzumuje alkohol a iné návykové látky.

Hliadka tu spozorovala 3 chlapcov a jedno dievča. Po priblížení sa ku skupine spozorovali, že dvaja z nich manipulovali s plastovými fľašami, z ktorých niečo prelievali a následne fľašu pokrčili a na mieste odhodili.

 

Zdroj: MSP Nitra

 

Keďže týmto konaním spôsobili znečistenie svojho okolia, boli dvaja mladíci podozriví z priestupku proti verejnému poriadku. Zvyšní dvaja, chlapec a dievča, ktorí sa priestupku dopustiť nemali, so súhlasom zasahujúcich policajtov z miesta odišli.

Mladíci vo veku 19 a 20 rokov, obaja z Nitry, odmietali doriešiť priestupok na mieste. Mestskí policajti im preto oznámili, že v tom prípade ich odvedú na útvar mestskej polície, kde budú povinní podať vysvetlenie.

Pred nástupom do auta vyzvali mestskí policajti mladíkov k vyloženiu ostrých predmetov, prípadne bodných, sečných alebo iných zbraní z vreciek.

Mladší muž vyložil dve plastové vrecká s obsahom zelenej sušiny a kovový aplikátor, cez ktorý sa fajčí marihuana, avšak mladík tvrdil, že hoci má marihuanu, ale tá nie je jeho.

 

Zdroj: MSP Nitra

 

Druhý muž taktiež z vrecka vyložil plastovú krabičku od žuvačiek, v ktorej bol taký istý kovový aplikátor a rovnaké plastové vrecká.

„Pre dôvodné podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov, alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi hliadka mestskej polície na miesto privolala príslušníkov policajného zboru, ktorí si vec prevzali na doriešenie,“ uzatvára správu Mestská polícia Nitra.

 

Zdroj: nitraden.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím