Marihuanová transakcia za 3,5 miliardy dolárov. Firmy Canopy Growth a Acreage ohlásili spojenie

Foto: WEB
Konopkar, 22. apríla 2019

Spoločnosť Canopy Growth Corp. uviedla, že získala právo na nákup spoločnosti Acreage Holdings Inc. za 3,4 miliardy dolárov v prípade, že Spojené štáty legalizujú výrobu a predaj konope.

Akcie spoločnosti Canopy Growth vzrástli o 7,5 percenta na 61,40 USD.

„Právo kúpiť Acreage Holdings je súčasť našej stratégie vstúpiť na trh Spojených štátov, akonáhle príde k legalizácii marihuany na federálnej úrovni,“ vyhlásil predseda predstavenstva spoločnosti Canopy Bruce Linton.

Stále viac spoločností sa snaží presadiť v konopnom priemysle USA. Rekreačné užívanie marihuany je legálne v 10 štátoch USA a v okrese Columbia, zatiaľ čo lekárska marihuana je legálna až v 23 štátoch.

 

 

Merrill Lynch z Bank of America odhaduje, že globálny trh s konope má hodnotu 166 miliárd dolárov, pričom Spojené štáty tvoria jednu tretinu.

Noviny Reuters v stredu oznámili, že firmy Canopy Growth a Acreage sú blízko finálnej dohody.

Spoločnosti uviedli, že rokujú o licenčnej zmluve, ktorá umožní Canopy Growth prístup k značkám Acreage, vrátane Tweed a Tokyo Smoke, ako aj k ostatnému duševnému vlastníctvu.

 

 

Akonáhle Canopy Growth uplatní svoje právo na nákup Acreage, získa prístup na trh za hranicami Spojených štátov. Kým k tomuto dôjde, firmy budú zatiaľ fungovať oddelene.

 

Zdroj: reuters.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím