Americký fastfood predáva špeciálny hamburger. Ochutený je omáčkou z konope

Foto: Pixabay
Konopkar, 21. apríla 2019

Cena burgeru je 4,20 dolára, čo symbolicky odkazuje na dátum Svetového dňa marihuany.

Na svetový deň marihuany, ktorý pripadá práve sobotu na 20. apríla, sa americká fastfoodová reštaurácia Carl’s Jr. rozhodla pre netradičnú a limitovanú ponuku.

V pobočke v Denveri si môžu záujemcovia objednať burger s omáčkou z kanabidiolu (CBD), látkou získanou z konope.

Štát Colorado sa do histórie zapísal ako jeden z prvých amerických štátov, ktorý v roku 2014 legalizoval predaj marihuany na rekreačné účely.

 

 

Niet preto divu, že hlavné mesto Colorada Denver odvtedy priťahuje pozornosť predajcov marihuany i zákazníkov, ktorí ju chcú na osobné účely. Svetový deň marihuany, ktorý je známy predovšetkým v Amerike, ľudia zaiste v tejto oblasti oslavujú.

Napríklad práve pri obede v reštaurácii Carl’s Jr. 

„Nový burger s názvom Rocky Mountain High: Cheeseburger Delight nadväzuje na našu hlavnú stratégiu byť prvý, kto prinesie odvážne a nečakané príchute, ktoré budú jednotkou v ponuke všetkých reštaurácií s rýchlym občerstvením,“ cituje americký denník USA Today Patty Trevinovú, viceprezidentku marketingu Carl’s Jr.

 

 

Na prvý pohľad klasický burger s dvoma plátkami hovädzieho mäsa, nakladanými jalapeňos, syrom a hranolkami je doplnený omáčkou Santa Fe, ktorá obsahuje päť miligramov konopného oleja CBD.

Cena burgeru je 4,20 dolára, čo symbolicky odkazuje práve na dátum Svetového dňa marihuany.

Žiadne omamné účinky však stravníci nemôžu očakávať. CBD je nepsychotropná látka využívaná v lekárstve i kozmetickom priemysle. Získava sa prevažne z technického konope. Na rozdiel od THC, ktoré sa tiež získava z konope, nemení vedomie.

 

 

Zdroj: hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím