Policajti našli pri Oždanoch 143 gramov marihuany

Foto: KR PZ
Konopkar, 19. apríla 2019

Policajti po prehliadke auta pri Ožďanoch zadržali dílerov konope. V aute našli až 143 gramov marihuany. Polícia zadržala dvoch mužov.

Policajti odstavili vozidlo typu Fiat Doblo medzi obcami Ružová osada a Ožďany. Počas prehliadky auta policajti našli až 143 gramov marihuany. Takéto množstvo zodpovedá najmenej 292 bežným jednotlivým dávkam.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici obvinil 34-ročného Davida z Oždian a 36-ročného Viliama z Rimavskej Soboty. Obvinený David si drogy zadovážil z Česka, aj napriek tomu, že už bol v minulosti odsúdený kvôli drogám.

 

 

“Obvinený David v pondelok (15.4.) večer na doposiaľ nezistenom mieste na území Českej republiky, si od nestotožnenej osoby zadovážil marihuanu v množstve viac ako 143 g,  ktorú ako spolujazdec vo vozidle prepravil na územie Slovenskej republiky. Časť vysušeného rastlinného materiálu, takmer 2,5 g, ako protislužbu za sprostredkovanie odvozu poskytol ďalšiemu spolujazdcovi obvinenému Viliamovi, a zvyšnú časť si nechal, pričom táto bola u neho nájdená pri prehliadke osobného motorového vozidla Fiat Doblo, ktoré po polnoci zastavili policajti na ceste medzi obcami Ružová osada a Ožďany,” informovala Mária Faltániová, krajská policajná hovorkyňa.

 

 

Policajti v aute našli 2 igelitové sáčky s obsahom vysušeného rastlinného materiálu.

“Podľa predbežných výsledkov expertízy  zaistené množstvo zodpovedá najmenej 292 bežným jednotlivým dávkam . Obvinený David sa tohto konania dopustil aj napriek tomu, že už bol za zločin drogovej trestnej činnosti odsúdený v roku 2012,” doplnila hovorkyňa.

 

 

“Obvinený David bol po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Za tento zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na 10 až 15 rokov,” dodala hovorkyňa. Obvineného Viliama prepustili zo zadržania a budú ho stíhať na slobode. Hrozí mu trest odňatia slobody až na 5 rokov.

 

Zdroj: lucenec.online

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím