Výskum: Marihuana má pozitívny vplyv na kvalitu ženského orgazmu

Foto: stoplusjednicka.cz
Konopkar, 10. apríla 2019

Spojenie ženského orgazmu a marihuany nebýva práve bežným výskumom vedcov, ktorí sú platení štátom. Časy sa ale menia. Tím amerických odborníkov z lekárskej fakulty v St. Louis sa nedávno pokúsil odpovedať na otázku, aký vplyv má fajčenie marihuany na kvalitu ženského orgazmu.

Bádatelia detailne vyspovedali celkom 373 žien, z ktorých bolo 176 pravidelných užívateliek marihuany. Respondentky zodpovedali nielen na otázky spojené s užívaním marihuany, ale aj na otázky spojené s ich sexuálnym správaním a sexuálnymi skúsenosťami.

Lekárov okrem iného zaujímalo, či ženy pri sexuálnom styku pociťujú bolesť alebo či pri sexe znamenali problémy so zvlhnutím pošvy. Dôležité bolo tiež hodnotenie sexuálneho zážitku a najmä potom kvalita dosiahnutého orgazmu.

Výskum ukázal, že ženy, ktoré pred sexom užili marihuanu, mali pri sexe 2,1-krát vyššiu pravdepodobnosť dosiahnuť uspokojivý orgazmus.

Viac ako 68% používateliek marihuany považuje sex „pod vplyvom“ za celkovo príjemnejší a 60% fajčiarok marihuany zaznamenalo zvýšenú mieru sexuálnej túžby.

Viac ako polovica potom priznala vyšší počet orgazmov.

 

 

Podobné výskumy samozrejme trpia množstvom problémov, daných predovšetkým tým, že sú založené na subjektívnych výpovediach skúmaných osôb. Obzvlášť v otázkach intímnej povahy potom môžu byť zámerne či nevedomky skreslené.

Vedci tiež pripúšťajú, že ženy, ktoré majú otvorenejší postoj k marihuane, môžu mať aj otvorenejší postoj k sexu.

Experimenty na myšiach ale ukazujú, že existuje spojitosť medzi kanabinoidmi, teda účinnými látkami konope, a hormónmi, ktoré súvisia so sexuálnym zážitkom.

Z vedeckého a medicínskeho hľadiska tak ide o zaujímavý základ pre ďalší výskum. Ten by mohol priniesť napríklad nové postupy na liečbu ženskej sexuálnej dysfunkcie.

 

Zdroj: stoplusjednicka.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím