Otázka pre 5 slovenských policajtov: Aký je váš osobný postoj k marihuane?

Foto: Lasy/Wikimedia Commons
Konopkar, 2. apríla 2019

Naša protidrogová legislatíva hovorí jasnou rečou, ale marihuana sa stáva vo svete legálnou.

O marihuane sa dnes v médiách dočítate každý deň. Aj keď je na Slovensku stále ilegálna, viaceré krajiny sveta na čele s Kanadou sa rozhodli ju zlegalizovať a regulovať produkciu, distribúciu aj predaj. V našej krajine si na takýto stav budeme musieť počkať..

 

Zdroj: JOJ

 

Minulý rok síce bola na stole novela zákona, ktorá chcela marihuanu spoločne s ostatnými drogami dekriminalizovať, aby za jednu marihuanovú cigaretu nemuseli byť súdení tínedžeri, ale nenašla sa vtedy dostatočná politická vôľa na jej schválenie.

 

Aký je váš osobný postoj k marihuane?

 

Ivan (38): Ako policajt som dal viacero ľudí za mreže kvôli drogám. Boli to však tvrdé dogy. Za marihuanu som tiež dal na stíhanie viacero ľudí, v Považskej Bystrici je drogová činnosť pomerne veľká. Marihuanu užíva veľa ľudí.

 

Marián (33): Nemám proti marihuane žiadne predsudky skôr si myslím, že môže byť v niektorých prípadoch zdraviu prospešná, teda za predpokladu, že ju človek neužíva na dennej báze.

 

Filip (26): Osobne užívateľov marihuany neodsudzujem, avšak ak je niečo zakázané, tak je to jednoducho zakázané. Pri mojej práci som sa však nikdy nestretol s problémovým človekom, ktorý bol užívateľom marihuany, ale veľký problém je s ľuďmi pod vplyvom alkoholu, ktorí bývajú často agresívni a neovládajú svoje správanie. Čiže skôr by som zakázal alkohol ako marihuanu.

 

Daniel (27): Presne vyhradený postoj k nej nemám, nakoľko som ju nikdy neskúšal, ale myslím, že pokiaľ na nej človek nie je závislý a neberie ju pravidelne, tak nemá až také negatívne následky ako napríklad alkohol.

 

Jozef (31): Marihuana je ako každá droga zakázaná, a preto je zdrojom nelegálneho obchodu, ktorý so sebou prináša aj vyššiu mieru krádeží, nakoľko drogy ako také majú priamy súvis s majetkovou kriminalitou. Takže môj postoj ako policajta je negatívny ku všetkým drogám.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím