V Kanade dali dôchodcom omylom na obed marihuanové koláče

Foto: iStockPhotos
Konopkar, 25. marca 2019

Napriek tomu, že Kanada je otvorená užívaniu marihuany, ani ju neobchádzajú problémy. Niekoľko seniorov v južnej časti krajiny potrebovalo lekársku pomoc po tom, ako im omylom naservírovali čokoládové brownies s jednou ingredienciou navyše.

Aj v Kanade fungujú komunitné centrá pre seniorov. Využívajú to najmä starší osamelí ľudia, ktorým chýba spoločnosť. A tak sa im pracovníci starajú počas dňa nielen o spoločenský život, ale aj o spoločný catering. A aj keď ide o vec, ktorú riešia bez problémov na každodennej báze, naposledy kvôli obedu potrebovali pomoc lekára.

Polícia v provincii Ontario už vyšetruje, ako sa marihuana dostala do koláčov určených pre seniorov v malej dedinke Whitestone v provincii Ontario. Koláče boli súčasťou obedného menu.

V oficiálnej správe uviedli, že minimálne 10 dôchodcov potrebovalo lekársku pomoc po zjedení brownies. Sťažovali sa na nevoľnosť, dezorientáciu a niektorí dokonca zažili závraty či zvracanie. Polícia sa bude snažiť nájsť pôvod týchto sušienok.

V mene polície v Ontariu sa pre CBC News a portál Insider vyjadril Miles Loach: „Všetky obedy bývajú seniorom zabezpečené. Stále je teda predmetom vyšetrovania, ako sa marihuana do koláčov dostala. Či to bola nesprávne doručená zásielka alebo ich niekto „otrávil“.“

K incidentu došlo v komunitom centre vo Whitestone, kde sa stravuje okolo 900 ľudí.Pravidelne organizujú mesačné obedné kluby a servírujú jedlo formou bufetu.

Polícia mala počiatočné obavy, že niektorí návštevníci obedného klubu mohli byť na marihuanu alergickí alebo dokonca šoférovať domov pod silným vplyvom látky.

Nikto však neutrpel žiadne závážne nepriaznivé účinky z kanabisového koláča. Policajti dostali mená všetkých prítomných na obede a uskutočnili preventívne telefonáty, aby sa ubezpečili, že sú všetci v poriadku.

Kanada legalizovala konope minulý rok. Stále však u nich existujú trestné činy súvisiace s podávaním látky na „poškodenie“ druhých osôb.

 

Zdroj: noizz.azet.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím