Marihuana ťahá americký priemysel dopredu. Je najdynamickejším odvetím z pohľadu nárastu pracovníkov

Foto: thealternativedaily.com
Konopkar, 21. marca 2019

Internetový portál Futurism.com priniesol zaujímavý report, ktorý sa odvoláva na konzultantskú spoločnosť Whitney Ecnomics, podľa ktorej kanabisový priemysel zamestnáva na plný úväzok v Amerike približne 200 000 ľudí.

 

Biznis sa rozkvitá

63 389 zamestnancov bolo v minulom roku novo zamestnaných v kanabisovom priemysle. Toto číslo v medziročnom porovnaní znamená nárast zamestnancov v tomto sektore o 44% čo z neho robí najrýchlejšie rastúce odvetvie z pohľadu zamestnanosti. Report pritom nepočíta s ľuďmi, ktorých tento druh priemyslu zamestnáva nepriamo – napr. právnici, konzultanti a podobne. Celkový odhad je, že kanabisový priemysel zamestnáva priamo, či nepriamo, približne 300 000 ľudí.

 

Čísla budú rásť

Predpokladá sa, že tieto čísla pritom budú do budúcnosti rásť. Je to spojené práve s postupnou legalizáciou a dekriminalizáciou marihuany skrz Ameriku. Podľa aktuálnych odhadov, kanabisový trh má aktuálne hodnotu približne 10 miliárd dolárov.

„Legalizácia marihuany v USA je zriedkavým príkladom narušenia vytvárania pracovných miest namiesto ich ničenia,“ uviedol spoluzakladateľ DataTrek Research Nick Colas, ďalej doplnil:

„S americkým trhom práce, ktorý nedávno ukázal známky slabosti a strach z prípadnej recesie, je to jeden priemysel, ktorý by mohol zmierniť útlm ekonomického poklesu.“

Aktuálne je technicky marihuana stále zakázaná na federálnej úrovni s výnimkou 10 krajín kde je legalizovaná.

 

Zdroj: lifechanger.sk, futurism.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím