V Spojenom kráľovstve otvorili prvú marihuanovú kliniku

Foto: WEB
Konopkar, 11. marca 2019

Súkromná klinika v širšom okolí mesta Manchester je prvým špecializovaným centrom liečivého konope (marihuany) v Spojenom kráľovstve.

Pacienti v klinike The Beeches v Cheadle zaplatia 200 libier za stretnutia s lekárom a 600 až 700 libier mesačne za predpis.

Rozhodnutia o predpísaní medicínskeho konope budú lekári prijímať individuálne od prípadu k prípadu.

 

 

Pacient obdrží recept na marihuanu až v prípade, že mu nepomáhajú iné licencované lieky na dané ochorenie.

Klinickým riaditeľom kliniky The Beeches je profesor Mike Barnes, ktorý v minulom roku pomohol zabezpečiť prvú licenciu na užívanie lekárskej marihuany pre malého chlapca Alfieho Dingleyho trpiaceho epilepsiou.

 

Alfie

 

Barnes vyhlásil: „Pacienti trpiaci chronickou bolesťou a inými závažnými neurologickými alebo psychiatrickými ochoreniami plakali za povolenie tohto druhu liečby.“

 

Profesor Mike Barnes

 

„Naša klinika bude predstavovať nádej pre tých, ktorým existujúca liečba nezaberá. Tento krok zároveň posúva Spojené kráľovstvo medzi ostatné vyspelé krajiny, pokiaľ ide o liečbu bolesti.“

 

 

„Dúfam, že čoskoro budú mať všetci pacienti prístup k úľave od bolesti, nielen tí v Manchestri,“ dodal.

Doktor David McDowell, ktorý bude riadiť The Beeches, už predpísal liečivý kanabis 32-ročnej študentke Forzane Nasir z južného Londýna.

 

Nasir

 

Tá trpí Ehlers-Danlosovým syndrómom, ktorý jej spôsobuje silnú bolesť, nevoľnosť a vracanie.

Odkedy začala Nasir používať marihuanu, už neužíva 13 rôznych liekov denne, ale iba tri.

 

 

Nasir povedala: „Prístup k tomuto lieku mi umožňuje zmierniť moju chronickú bolesť, ktorá sa stáva neznesiteľnou. Pre mňa je to obrovská zmena. Predtým som bola skoro stále v posteli, ale teraz mám oveľa vyššiu kvalitu života.“

Vláda Spojeného kráľovstva minulý rok oznámila, že lekári – špecialisti budú môcť od novembra predpisovať lieky s obsahom konope.

 

Zdroj: theguardian.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím