Mladíci fajčili za stromom v mestskom parku marihuanu. Skončili u polície

Foto: nitra.eu
Konopkar, 7. marca 2019

Dvaja mladí muži fajčili konope na verejnom priestranstve. Najskôr skončili v rukách mestskej polície a neskôr aj v rukách štátnej polície.

Ako uviedla vo svojom týždennom hlásení Mestská polícia v Nitre, hliadka v neskorých večerných hodinách počas vykonávania bežnej kontroly verejného poriadku v mestskom parku, konkrétne pri Malej Hangócke, spozorovala skupinu mládeže.

Z tejto skupinky sa dve osoby vzdialili za blízky strom, kde podľa slov nitrianskej mestskej polície začali manipulovať s plastovou fľašou.

„Mestskí policajti spozorovali, že fľašu zapálili a začali z nej inhalovať. Keď ich príslušníci mestskej polície oslovili, obaja mladí muži sa snažili z miesta vzdialiť a jeden z nich fľašu odhodil na zem ďalej od seba,“ informovala mestská polícia.

Ako neskôr polícia zistila, išlo o 24-ročného muža z Nitra, s ktorým bol o rok mladší kamarát. Tí sa hliadke na mieste priznali, že vo fľaši bola marihuana. Ako ďalej uviedli prítomnej hliadke, teraz už vo fľaši údajne nič nie je, pretože všetko vyfajčili.

„Jeden z mužov ešte stále držal v ruke zapaľovač a v druhej drobný aplikátor zväčša slúžiaci na fajčenie marihuany za pomoci plastovej fľaše. Keďže tieto slovné tvrdenia boli v rozpore s prejavmi ich neverbálnej komunikácie, hliadka miesto okolo stromu skontrolovala a na zemi pri strome našla položené plastové vrecúško so sušinou, ktoré bolo odložené na okrúhlom plastovom puzdre, slangovo nazývanom drvička, ktoré slúži na drvenie šišiek konope,“ objasnila polícia.

Po tomto zistení prítomná hliadka mestskej polície nadobudla dôvodné podozrenie, že konanie oboch týchto mužov naplnilo skutkovú podstatu trestného činu. Z tohto dôvodu boli na miesto činu privolaní aj príslušníci Policajného zboru SR. Po ich príchode im mestská polícia zadržané osoby, nájdené veci ako aj celý prípad odovzdala na ďalšie objasňovanie.

„Hliadka mestskej polície zostala na mieste činu až do príchodu technického výjazdu PZ SR, ktorý miesto i nájdený materiál zdokumentovali,“ vyjadrila sa nitrianska mestská polícia záverom.

 

Zdroj: nitraden.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím