Marihuana je obrovským rizikom pre miliardový trh s alkoholom, tvrdí nová analýza

Foto: WEB
Konopkar, 25. februára 2019

Analytici zisťovali dlhodobý vplyv marihuany na trh s alkoholom.

V rôznych krajinách sveta už bola marihuana zlegalizovaná. V Uruguaji či Kanade si môžeš zelenú rastlinu kúpiť bez strachu z toho, že by ťa policajti za jej užívanie mohli strčiť do väzby. Veľmi podobná situácia panuje aj v štátoch USA ako Kalifornia či Colorado, a tak je zrejme len otázkou času, kedy sa legalizácia začne vo veľkom rozoberať aj v Európe.

Na užívanie marihuany v štátoch, kde je už legálna, sa najnovšie pozreli analytici zo spoločností IWSR a BDS Analytics. Spoločnosť IWSR sa špecializuje na analýzu dát o trhu s alkoholom, a práve alkohol bol hlavnou témou výskumu.

Analytici predpokladajú, že by marihuanový trh mohol výrazne ovplyvniť a ohroziť dominanciu trhu s alkoholom. Kanabis podľa nich predstavuje dlhodobé riziko pre výrobcov alkoholu.

 

 

Z výskumu vyplýva, že v krajinách s legálnou marihuanou rastlinu užíva až do 40 % mladých ľudí vo veku nad 21 rokov. Výsledky analýzy upozorňujú na to, ako dokážu ľudia marihuanu využiť v situáciách, kde alkohol nemôže zohrávať žiadnu rolu. Dajú sa z nej vyrábať všemožné produkty a oproti alkoholu má jednu očividnú výhodu.

Marihuana má preukázateľné pozitívne účinky na zdravie, a tak ju mládež užíva v situáciách, keď sa potrebuje koncentrovať, vyburcovať svoju kreativitu či motivovať sa. Samozrejme, mladí marihuanu vyhľadávajú aj pre spomínané medicínske účinky.

Spoločnosti preto vyhlasujú, že veľkí výrobcovia alkoholických nápojov by sa mali sústrediť na zmenu potrieb, nárokov a dopytu mladých ľudí, aby o niekoľko rokov nezostali na chvoste.

Čoraz viac známych spoločností začalo investovať do marihuany. Možno najlepším príkladom je majiteľ značky Marlboro, ktorý nedávno zakúpil firmu pôsobiacu v oblasti marihuany. 

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím