Študent z Košíc ukryl marihuanu na záchodoch v splachovacej nádrži

Foto: WEB
Konopkar, 17. februára 2019

Polícia obvinila z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 20-ročného Filipa z okresu Košice okolie.

Ako v piatok informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, v novembri minulého roka mladík ukryl konope v splachovacej nádrži na toalete v jednej zo stredných škôl v Košiciach.

“Pracovníka školy privolali k oprave toalety, pričom v nádržke našiel sklenenú fľaštičku s obsahom viacerých vrecúšok konope. Informoval o tom vedenie, ktoré zalarmovalo políciu,” priblížila.

 

 

Privolaní policajti so služobnými psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok prehľadali priestory školy, ale žiadne ďalšie podozrivé látky už nenašli.

Zaistené podrobili expertíznemu skúmaniu, ktoré potvrdilo, že ide o viac ako tri gramy sušených vrcholkov rastliny konope (Cannabis), čo predstavuje najmenej šesť bežných dávok drogy schopných ovplyvniť psychiku užívateľa.

“Obvinenému študentovi teraz hrozí za drogovú trestnú činnosť až päť rokov vo väzení,” uzavrela.

 

Zdroj: glob.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím