V Aténach umiestnili prvý automat na predaj konope (cannabisu)

Foto: WEB
Konopkar, 15. februára 2019

V samotnom centre gréckej metropoly umiestnili prvý automat na predaj konopy v ktorom sa dajú kúpiť prostriedky z cannabisu, ktoré obsahujú kanabidiol (anglicky cannabidiol; CBD – patrí do skupiny látok zvaných kanabinoidy, ktoré sa v prírode vyskytujú iba v rastlinách konopy). Majiteľom tohto zariadenia je grécka spoločnosť Hemp Oil

Grécke médiá uviedli, že obyvatelia a návštevníci gréckeho hlavného mesta si ešte nezvykli na túto novinku a väčšina z nich s podozrením a nepochopením obchádza toto obchodné zariadenie „zviditeľnené“ veľkým nápisom Cannabis.

Niektorí si však kupujú danú produkciu vyrobenú z priemyselného cannabisu obchodnej značky TERRE. Majitelia spoločnosti pre médiá uviedli, že preparát neobsahuje psychotropné látky rastliny konope, Tetrahydrocannabinol, známy tiež ako THC, a je absolútne legálny.

 

 

Riaditeľ spoločnosti Hemp Oil Christos Betsis pre domáci týždenník Protothema uviedol: „Táto myšlienka bola prezentovaná našou spoločnosťou počas výstavy Balcannabis Expo a prvý automat bol umiestnený v samotnom centre Atén. Umiestnime aj ďalší automat v meste Solún oproti Bielej veži.“

Dodal, že o niekoľko dní spoločnosť Hemp Oil otvorí obchod naturálnych produktov a sieť obchodov, v ktorých sa bude predávať produkcia obsahujúca konopný olej. Podľa jeho slov spoločnosť mieni vyrábať vyše 450 produktov obsahujúcich cannabinol.

Grécke médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že parlament vlani v marci schválil zákon, ktorým povolil pestovanie liečebnej konope pre zdravotnícke účely.

 

Eugen Rusnák

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím