Náhodná cestná kontrola odhalila konope: Polícia v aute našla takmer pol kilogramu marihuany

Foto: Diana Černáková/SITA
Konopkar, 8. februára 2019

Takmer pol kilogramu marihuany našli v piatok (1.2.) diaľniční policajti v Dacii Logan 34-ročného Martinčana, ktorého zastavili v Kotešovej (okres Bytča) po prekročení rýchlosti.

TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že pri kontrole policajti zacítili z vozidla prítomnosť neznámej látky a následne našli 402,5 gramu konope.

 

 

„Pod ručnou brzdou sa nachádzala sklenená fajka a pri prevodovke na riadiacej páke jedna suchá šiška konope s hmotnosťou 0,608 gramu. Predbežná kriminalistická expertíza v zaistenej látke potvrdila prítomnosť tetrahydrokanabinolu (THC). Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 2004 bežných jednotlivých dávok drogy,“ uviedla Balogová.

Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva (OR) PZ v Žiline obvinila 34-ročného muža z Martina zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracovala podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby.

„Obvinený mal konope zakúpiť od neznámej osoby v Českej republike,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

 

Zdroj: netky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím