Martin vypestoval marihuanu za 10 000 €, on však tvrdí, že z nej chcel chorej dcére vyrábať masť

Foto: TV Markíza
Konopkar, 5. februára 2019

Otec vypestoval slušnú úrodu marihuany, ktorú mu našli policajti.

Marihuana na Slovensku nie je legálna. Aj keď sa názory mnohých ľudí v posledných rokoch pohli dopredu, zelená rastlina predstavuje pre väčšinu obyvateľov našej krajiny stále obrovské tabu, a tak zostáva postavená mimo zákona.

Vraj si to neuvedomil 35-ročný Martin, ktorého prípad musel riešiť súd v Považskej Bystrici, pretože mu policajti doma v drevenej šope našli marihuanu za viac ako 11-tisíc eur.

Muž na súde svedčil, že sa raz dočítal o blahodárnych účinkoch marihuanovej mastičky na atopický ekzém, ktorým trpí jeho dcéra. Martin sa stará o viacero detí, a tak finančná situácia nie je úplne najlepšia.

Dcére zrejme nič nepomáhalo, a tak si na internete objednal niekoľko semienok marihuany a zasadil ju doma na záhradke medzi ríbezle. Rastlina začala rýchlo rásť, on ju hnojil a polieval. Vraj nečakal, do akých obrovských rozmerov narastie. Vo vhodnej chvíli ju pozbieral, vysušil a uskladnil v šope v plastových vrecúškach.

Plastové vrecúška aj šopa, ktorú Martin monitoroval prostredníctvom fotopasce, už boli policajtom podozrivé. Začali spochybňovať verziu o tom, že sa len snažil vyrobiť masť pre dcéru, a vyšetrovali, či náhodou marihuanu nepredával.

Obvinený bol z obzvlášť závažného trestného činu pestovania a prechovávania návykových látok, za čo mu hrozilo až 15 rokov väzenia. Sudca napokon po prihliadnutí na všetky okolnosti prípadu vyriekol rozsudok 5 rokov za mrežami nepodmienečne, voči ktorému sa odvolal prokurátor.

Martinovi nedokázali, že by látku predával alebo ju sám užíval, ale nechceli mu uveriť, že ako vysokoškolsky vzdelaný človek netušil, čo to pestuje a že ide o nelegálnu rastlinu.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím