Humenskí kriminalisti zaistili takmer 1,3 kg marihuany

Foto: KR PZ PREŠOV
Konopkar, 9. januára 2019

V piatok / 04.01.2019 / v skorých ranných hodinách v jednom z bytov v Medzilaborciach služobný zákrok voči 21 ročnému Martinovi.

Humenskí kriminalisti v spolupráci s príslušníkmi Kriminálneho úradu finančnej správy Košice za pomoci príslušníkov Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru Prešov vykonali v piatok / 04.01.2019 / v skorých ranných hodinách v jednom z bytov v Medzilaborciach služobný zákrok  voči 21 ročnému Martinovi.

 

 

Zákrok súvisel s objasňovaním  a dokumentovaním drogovej trestnej činnosti.

Vyšetrovateľ po zadržaní Martina vykonal 2 domové prehliadky a to v obci Výrava i v samotných Medzilaborciach. Bola vykonaná aj prehliadka osobného motorového vozidla patriaceho podozrivému mladíkovi.

Pri týchto procesných úkonoch boli nájdené: jedno igelitového vrecúško s obsahom zelenej sušiny, jedna plechová nádoba s obsahom zelenej sušiny, váhy, drvička na tabak, prázdne igelitové vrecúška  a päť plastových tašiek  s obsahom sušeného rastlinného materiálu o celkovej hmotnosti 1,28 kg. 

 

 

Podľa predbežného znaleckého skúmania bolo chemickou analýzou potvrdené, že ide o rastlinu rodu  Cannabis ( konope) … teda v zmysle zákona o omamných látkach, psychotropných látkach ide o zakázanú psychotropnú látku. 21 ročný mladík bol vyšetrovateľom obvinený zo zločin Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi.

Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

 

Martin si konope neoprávnene kupoval ako aj ináč zadovažoval a v rôznych množstvách u seba ako aj na iných miestach v okrese Medzilaborce neoprávnene prechovával ako aj za rôzne sumy predával iným odberateľom.

 

Zdroj: zemplincanonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím