V Thajsku zlegalizovali marihuanu na lekárske účely a výskum

Foto: WEB
Konopkar, 26. decembra 2018

Obľúbená dovolenková destinácia Slovákov sa dočkala vianočného darčeka v podobe zmeny legislatívy.

Juhovýchodná Ázia patrí k tým častiam sveta, kde to posledných zopár desiatok rokov nemali pašeráci mäkkých drog jednoduché. V krajinách ako Indonézia či Malajzia dokonca prísne protidrogové zákony viedli často až ku trestu smrti. Diskutabilné je to už v prípade Thajska, kde sa dlhodobo hovorí o tom, že prípadné odľahčenie drogových zákonov by mohlo viesť k pozitívnym zmenám.

Dnes sa vďaka agentúre Reuters dozvedáme informáciu o tom, že Národné legislatívne zhromaždenie sa rozhodlo dať obyvateľom Thajska príjemný vianočný darček. Po vzore iných progresívnych krajín povoľuje užívanie marihuany na lekárske účely a jej držanie pre výskum. 

 

 

Nové Chorvátsko a zároveň obľúbená dovolenková destinácia Slovákov sa tak v otvorenosti novým možnostiam posúva o krok vpred a zaraďuje sa na zoznam krajín, ktoré by v dohľadnej dobe mohli z tohto biznisu vo veľkom profitovať.

Zároveň sú o niečo bližšie k tomu, aby bola zelená rastlinka postupne legalizovaná aj pre rekreačné užívanie, čo by v konečnom dôsledku po vzore Kanady mohlo mať pozitívny vplyv na ekonomiku. 

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím