USA: Legalizácia marihuany rozšírila netradičný jav, zvieratká pod vplyvom

Foto: WEB
Konopkar, 20. novembra 2018

Legalizácia marihuany v niektorých amerických štátoch priniesla jeden celkom nečakaný jav. Domáce zvieratká pod vplyvom konope.

Podľa medializovaných informácií z USA a Kanady sú to najčastejšie psy, ktoré sa stretnú s neobvyklými účinkami neznámych látok bez chuti.

Ako chovateľ, tak aj pes, sú vzájomne pri tejto intoxikácii najčastejšie „nevinne“. Psa ženie jazyk, kým chovateľ nie je vždy celkom pozorný, alebo nemá svojho miláčika stále pod dohľadom.

 

 

 

Koláčiky môžu byť problém

Bežne sa zvykne marihuana používať ako prísada do pečiva. Na psov a iných domácich miláčikov, ktorí holdujú ľudskej strave, má aj malé množstvo konope oveľa silnejšie účinky. Preto sa správanie zvierat nedá predvídať podobne, ako popísať. 

 

 

Internetové fóra a médiá prevažne z USA spomínajú prípady intoxikovaných vtákov, mačiek, aj iných domácich miláčikov. Môže za to prostredie v ktorom sa pohybujú spoločne s ich majiteľmi, ale aj priama intoxikácia konopou.

Na jar v štáte Indiana žiadala žena o pomoc hasičov pri záchrane domáceho medvedíka čistotného. Ten našiel sušenú marihuanu a pochutil si na nej.

 

 

Kde sa medvedík k marihuane dostal však majiteľka nedokázala vysvetliť..

 

Alkohol spôsobuje problémy bežne

U domácich zvierat je alkohol problémom v prípadoch nedopitých alkoholických nápojov z večierkov a grilovačiek. Taktiež okolie smetných nádob.

Viac však zvieratá lákajú kvasené bobule, jablká a iné ovocie, ktoré ich môžu prilákať do záhrad.

Zvieratá pod vplyvom ovocného kvasu, inak povedané pod vplyvom alkoholu, sú nie tak vzácnou súčasťou africkej divočiny (opice pojedajúce kvasené ovocie, slony, aj antilopy), prípadne aj priamo vtáky kdekoľvek vo svete.

 

 

Stále však rozlišujeme prirodzený alkohol v prírode a ten, ktorý ľudia nechali pohodený z vlastnej nepozornosti a z bezohľadnosti.

 

Zdroj: zn.sk

Autor: Tomáš

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím