Slovenskí policajti našli v taške 15-ročnej žiačky zrejme marihuanu aj bongo. Ľudia majú na akciu rozdielne názory

Foto: info.sk
Konopkar, 17. novembra 2018

Muži zákona vykonávali preventívnu akciu v Humennom.

Slovenská polícia z času na čas organizuje preventívne akcie po školách. Akcia s názvom Čisté školy sa vo štvrtok konala aj na strednej škole v Humennom,odkiaľ muži zákona odchádzali so zelenou sušinou.

Policajti si na pomoc do škôl pravidelne berú služobných psov, a práve jeden z chlpáčov vyňuchal v taške 15-ročnej študentky pravdepodobne kanabis. Policajti zatiaľ nepotvrdili, o akú látku išlo, pretože ju poslali rovno na expertízu, avšak žiačka je podozrivá z prechovávania marihuany.

Keď pes vyňuchal drogy, študentka z tašky rovno vybrala tri plastové dózy obsahujúce zelenú sušinu. Okrem samotnej rastliny mala v taške aj bongo, ktoré policajti tiež zaistili.

 

 

Iba 15-ročná študentka sa po policajnej akcii dostala do problémov, pretože vo veci už bolo začaté trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Zatiaľ nie je jasné, aké množstvo zelenej sušiny policajti zaistili, pričom pôvod rastliny aj množstvo upresnia výsledky expertízy.

Aj keď má policajná akcia Čisté školy bezpečnostno-preventívny charakter, Slováci v komentároch vyjadrovali váhavý postoj na to, či treba rovno začínať trestné stíhania.

Čo si o podobných akciách myslíš ty? Mali by policajti navštevovať školy, aby sa v nich nenachádzali študenti prechovávajúci drogy?

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím