Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké chytili Ukrajinca s marihuanou

Foto: wikipedia
Konopkar, 4. novembra 2018

Polícia obvinila 32-ročného Ukrajinca z drogovej trestnej činnosti. Na Slovensko vstupoval s marihuanou.

Ako v stredu informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, muž v utorok (30. 10.) vstupoval na územie Slovenska ako spolujazdec v osobnom motorovom vozidle cez hraničný priechod Vyšné Nemecké. Obvineného podľa jej ďalších slov kontrolovali colníci.

Ukrajinec im predložil vrecko so sušinou rastliny vykazujúcou morfologické znaky rastliny Cannabis (konope) a plastové vajíčko ako pomôcku na užívanie drog.

„Podľa predbežnej expertízy Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru bola v rastlinnom materiáli zistená prítomnosť účinnej látky THC a zo zaisteného množstva konope (43,48 gramu) by bolo možné pripraviť minimálne 87 bežných jednotlivých dávok drogy,“ ozrejmila hovorkyňa.

Obvineného muža umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím