Južná Kórea varuje obyvateľov, aby v Kanade nefajčili marihuanu, chcú ich za to trestať

Foto: iStockphoto
Konopkar, 25. októbra 2018

Legalizácia marihuany v Kanade spôsobila ošiaľ a vypredané zásoby na niekoľko týždňov. Južná Kórea však svojich občanov upozorňuje, aby s užívaním drogy v zahraničí neriskovali. V prípade, že ich chytia, budú súdení podľa kórejského zákona, v ktorom je fajčenie marihuany stále vedené ako nelegálne.

Zdá sa, že počet cestovateľov do Kanady sa opäť o niečo zvýši. Do Severnej Ameriky sa totiž vyberú nielen milovníci prírody, ale po novom aj ľudia, ktorí hľadajú zábavu a drogový turizmus. A keďže v Kanade je už marihuana legálna pre všetkých, niektoré ázijské štáty sa rozhodli svojich obyvateľov schladiť.

Juhokórejská vláda varuje svojich občanov, aby s užívaním marihuany v zahraničí neriskovali. V kórejských médiách sa objavilo vyhlásenie Yoona Sejna – šéfa kriminality v oblasti drogových závislostí v provincii Gyeonggi Nambu, ktorý pripomína obyvateľom, že nezáleží na tom, či sa nachádzajú v Kanade alebo nie – marihuana je pre juhokórejčanov stále nelegálna.

„Fajčiari marihuany budú trestaní podľa kórejského zákona, aj keď drogu užijú v krajinách, kde je legálna. Neexistuje žiadna výnimka.“

Aby vláda uistila ľudí, že to myslí vážne, deň pred legalizáciou, juhokórejské veľvyslanectvo v Kanade vydalo vyhlásenie aj na oficiálnom Twitter účte ambasády.

„Aj keď sa nachádzate v oblasti, kde je marihuana zlegalizovaná, prosím, buďte si vedomí, že ak ste obyvateľmi Južnej Kórei, fajčenie marihuany, jej nákup, vlastníctvo či transport budú považované za páchanie trestného činu.“

Aj keď to nie je veľmi prekvapivá informácia, juhokórejský koncept je odlišný od postoja ostatných krajín. Spolu s Japonskom majú systém, ktorý nariaďuje občanom dodržiavať domáce zákony bez ohľadu na to, v akej krajine sa nachádzajú. Japonské veľvyslanectvo vo Vancouveri vydalo pred legalizáciou veľmi podobnú správu.

 

Zdroj: noizz.azet.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím