Aký je postoj hráčov a vedenia NHL na marihuanu?

Foto: Getty Images
Konopkar, 23. októbra 2018

Pred pár dňami vláda v Kanade vošla do platnosti legalizácia mariuhany, a tak ju môžu voľne požívať všetci obyvatelia. Táto ľahká droga je obľúbená aj medzi hokejistami.

Najnovšie sa o vzťahu hráčov k marihuane rozhovoril bývalý hokejista Philadelphie Flyers Riley Cote. Ten bol známy najmä bitkami, absolvoval ich počas kariéry viac ako 50. A práve zelená rastlina mu mala pomáhať pri bolestiach, ktoré ho po súbojoch trápili.

,,Cítil som terapeutické výhody, marihuana mi pomohla spať a bojovať s úzkosťou. Viem, že minimálne polovica z hráčov, s ktorými som sa bil, užívala marihuanu pravidelne, niektorí aj každý deň,” vyjadril sa Cote v rozhovore. 

Celkovo sa v NHL k hráčom, ktorí požívajú marihuanu, stavia zhovievavo. Pravidelne sa robia hokejistom testy, aby asociácia zistila, v akom množstve sa drogy vyskytujú. Ak aj je test na marihuanu pozitívny, neznamená to, že hráč bude mať problémy. Tie nastanú, až keď sú namerané hodnoty vysoké, to znamená, že drogu požíva často. 

Po zlegalizovaní marihuany v Kanade sa táto otázka otvára aj v najvyšších kruhoch NHL.

,,Desaťročia vzdelávame hráčov o negatívnych účinkoch legálnych aj nelegálnych drog. V tom budeme pokračovať, niektoré zmeny však zvážime,” vyjadril sa komisár NHL Gary Bettman pre agentúru AP.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím