Investori fičia na marihuane

Foto: WEB
Konopkar, 9. októbra 2018

Na burze sa občas dejú zaujímavé veci. Jednou z najviac pozoruhodných udalostí je júlové IPO spoločnosti Tilray. Nárast o 1300 percent v priebehu dvoch mesiacov naozaj nie je niečo bežné.

Akcia sa pritom asi mesiac držala na cene 30 dolárov, takže čas naskočiť mali naozaj všetci… ale kto by to čakal!

Tilray je kanadská firma, ktorá sa zaoberá kultiváciou a predajom liečebnej marihuany koncovým zákazníkom a farmaceutickým distribútorom.

Keď akciový titul vystrelí takto vysoko, obvyke krátko potom letí späť. Tilray nebol žiadnou výnimkou, keď odpísal 50 percent zo svojho maxima. Je nutné však podotknúť, že titul aj teraz obchoduje za zhruba šesťnásobok svojej upisovacej ceny.

Rok 2018 bol pre pestovateľov marihuany prelomový – v januári legalizovala Kalifornia použitie marihuany na rekreačné účely, čím sa otvorili celkom nové biznisové brány.

Na lekárske účely sa navyše môže marihuana užívať v 29 amerických štátoch, a tak je jej ihrisko už pomerne veľké.

Očakáva sa, že do roku 2022 by sa trh s marihuanou v USA a v Kanade mohol viac než strojnásobiť, a Tilray je trefným príkladom záujmu traderov. Zviesť sa však chcú aj ďalší.

Jeden z nejväčších výrobcov piva, Constellation Brands, vyhlásil, že plánuje investovať štyri milióny dolárov do Canopy Growth, čo je ďalšia kanadská firma, ktorá ťaží z konopného boomu. Počas nasledujúcich troch rokov má v nej navyše Constellation Brands navýšiť svoj podiel a získať tak kontrolnú časť.

Ako sa vyznať na finančných trhoch? Ako efektívne obchodovať s akciami? A aké nástroje využívajú profesionáli? Nielen na tieto otázky dostanete odpovede na bezplatnom webinári, ktorý usporadúva spoločnosť RoboMarkets.

 

 

Do marihuanovej hry už stihol vstúpiť aj Microsoft, hoci len nepriamo. Technologický gigant nedávno uzatvoril partnerstvo s americkým startupom Kind Fanancial, ktorý vyvíja softvér, pomocou ktorého budú môcť vládne organizácie kontrolovať produkciu a predaj tejto rastliny.

Dňa 17. septembra sa otvorili dvere špekulantom, podľa ktorých Coca-Cola vyjednávala s firmou Aurora Cannais o vytvorení konopného nápoja. Ten by s najväčšou pravdepodobnosťou slúžil na tlmenie zápalov a záchvatov, a ako anestetikum.

Nielen vyššie uvedené informácie sú dôkazom toho, že záujem o marihuanu sa zo strany rôznorodých firiem zvyšuje. Investovať do konopnej spoločnosti sa tak javí ako dobrý nápad. Nenechajte sa však zmiasť – samotný hviezdny Tilray je dôkazom veľkej volatility týchto titulov.

Riešením môže byť investícia ETF, ktorá obsahuje hneď niekoľko marihuanových titulov. Najzaujímavejší titul v tomto odvetví je pravdepodobne ETFMG Alternative Harvest (NYSE:MJ).

Podľa niektorých zdrojov do neho od 22. augusta priplávalo až 112 miliónov dolárov, čo predstavuje približne 20% hodnoty celého portfólia. S čerstvým prílivom peňazí sa zvýšil aj objem obchodov, a to až trojnásobne.

Záujem o ETFMG Alternative Harvest ETF rapídne vzrástol práve po uvoľnení kalifornskej legislatívy – cena vtedy vzrástla o približne 60 %. Momentálne sa ETF pohybuje na hranici 38 dolárov.

Investícia ETF je všeobecne menej rizikovejšia, a vzhľadom na to, že zrejme stojíme na prahu marihuanovej horúčky, sa ETFMG Alternative Harvest profiluje ako najvhodnejší investičný prostriedok.

 

Disclaimer: Článok vychádza z autorových osobných názorov, nejde o investičné alebo obchodné odporúčania. Spoločnosť RoboMarkets nenesie žiadnu zodpovednosť za výsledky obchodov založených na základe tejto analýzy. 

 

Autor: Dmitrij Gurkovskij, vedúci analytik RoboMarkets

 

Zdroj: kryptomagazin.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím