Základné príslušenstvo pre milovníkov vaporizácie

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 5. októbra 2018

Vec, bez ktorej sa pri vaporizácii nezaobídete, je samozrejme vaporizér. Ale to nie je všetko, čo potrebujete, aby ste si naplno vychutnali pôžitok z tejto činnosti. Príslušenstvo, ktoré je dobré si zaobstarať, dokáže účinne obohatiť naše inhalovanie a priniesť nám ešte väčšie potešenie. V nasledujúcom článku sa dozviete, aké doplnky by mal vlastniť každý milovník či priaznivec vaporizácie.

 

Dobrá drvička je základ!

Správne pomleté bylinky zvyšujú účinnosť a efektivitu vaporizácie. Aby ste úplne využili potenciál svojho zariadenia, budete potrebovať poriadnu drvičku. Prvotriedny mlynček môže znamenať pomerne veľkú investíciu, avšak aj ten najlepší vaporizér vyžaduje vhodnú konzistenciu materiálu, aby z neho mohol vytiahnuť čo najviac.

Prvá vec, ktorú by ste mali pri hľadaní drvičky vedieť, je aký je druh ohrevu sušených bylín vo vašom vaporizéri.

Pri kondukčných modeloch, ako je napr. DaVinci IQ, platí, že čím jemnejšie pomletý materiál, tým lepšie výsledky – drobná konzistencia maximalizuje plochu na kontakt byliniek s ohrievacou komorou a zlepšuje prenos tepla.

Jedno z lacnejších, ale dobre fungujúcich riešení, je drvička určená pre vaporizér Mighty, ktorú je možné si zakúpiť aj samostatne.

Riešenie, ktoré už vyžaduje väčšiu investíciu, je mlynček MFLB Finishing Grinder, ktorý zaručí to najjemnejšie pomletie a je ideálny pre kondukčné modely.

Naopak konvekčné vaporizéry dokonalo fungujú so strednou úrovňou pomletia bylín, na čo stačí obyčajná hliníková drvička.

Bez ohľadu na to, aký vaporizér používate, správne pomletie materiálu prinesie účinnejšiu a efektívnejšiu inhaláciu. Vďaka vhodnému podrveniu získate viac pary a lepšiu chuť.

 

Čistenie – aby váš vaporizér vždy perfektne fungoval!

Pravidelné čistenie vaporizéra je veľmi dôležité pre jeho správne fungovanie – znečistený prístroj bude vytvárať menej kvalitnú a chutnú paru.

„Kondenzovaná para sa usadzuje na studených súčiastkach zariadenia, pričom vzniká lepkavý povlak, ktorý sa bez vhodných prípravkov len ťažko odstraňuje,“ vysvetľuje Peter Horváth zo spoločnosti VapeFully.

Odporúčaným prostriedkom určeným špeciálne na čistenie vaporizérov je VapeCleaner, ktorý dostať iba na VapeFully. Je to kvalitný izopropylalkohol za prijateľnú cenu, ktorý si poradí aj s najodolnejšou špinou.

 

 

Mimo kvapalín na báze izopropylalkoholu nájdete aj iné prípravky, sú však oveľa nákladnejšie, pričom neprinesú také dobré výsledky.

Okrem špeciálnych tekutín a čistiaceho príslušenstva pribaleného k vaporizéru sa oplatí zaobstarať si aj papierové utierky či vatové tyčinky.

 

Nádoba na bylinky – arómu si nechajte pre seba

Nevyhnutné príslušenstvo každého milovníka vaporizácie je kvalitná nádoba na bylinky. Okrem toho, že bráni šíreniu pachu, umožňuje prenášanie a  skladovanie sušených byliniek veľmi diskrétnym spôsobom – vôňu materiálu vloženého do takejto nádoby necítiť navonok, čo nám môže pomôcť vyhnúť sa prípadným problémom. Okrem toho si byliny uložené v špeciálnych škatuľkách dlhšie zachovávajú svoju chuť, čerstvosť a vlastnosti.

„Nádoby ako PartyVac majú neveľké rozmery a kompaktný tvar, takže sa bez problémov zmestia do vrecka. Užívateľské pohodlie zvyšuje aj skutočnosť, že vnútro takejto nádoby tvarom pripomína zložený kus papiera, takže nasypanie materiálu do ohrievacej komory vaporizéra bude veľmi jednoduché,“ dodáva odborník.

 

 

Oplatí sa investovať aj do trocha väčšej nádoby, ako napr.  TightVac, ktorá umožní uložiť väčšie množstvo byliniek doma, ako aj skladovať ABV, čiže materiál, ktorý už bol použitý na vaporizáciu, ale stále ešte môže poslúžiť napr. na domáce pečenie.

Nádoby špeciálne navrhnuté na uchovávanie sušiny zabezpečia dlhšiu čerstvosť a silnejšiu vôňu byliniek. Ich dôležitou vlastnosťou je spracovanie z vysokokvalitných materiálov, ktoré nereagujú s bylinkami, ani neprepúšťajú ich arómu.

 

Puzdro – aby bol váš vaporizér v bezpečí

Nákup vaporizéra predstavuje značné náklady, takže by ste sa mali o svoje zariadenie starať tak, aby vám slúžilo čo najdlhšie. Obal na prenosný vaporizér účinne ochráni prístroj pred otrasmi, vlhkosťou, rôznym prachom alebo mechanickým poškodením – ak si doňho budete ukladať vaporizér a prenášať ho v ňom, môžete si byť istí, že sa mu nič nestane.

Niektoré puzdrá majú aj miesto na drvičku či bylinky, a preto si môžete všetko potrebné na inhaláciu prevážať a uchovávať na jednom mieste.

Obal, ktorý stojí za odporučenie, je puzdro Ryot Head Case, obsahujúce v štruktúre svojho materiálu uhlíkové vlákna, ktoré dokážu účinne pohlcovať pachy.

Ako viete, každý vaporizér, aj ten najdiskrétnejší, môže vydávať trocha nežiaducej vône, obzvlášť vtedy, keď vyžaduje čistenie alebo je jeho komora naplnená bylinkami – preto je puzdro ideálne riešenie.

Pri prenášaní vaporizéra s plnou komorou, drvičkou a náhradnou dávkou byliniek nebudete okolo seba zanechávať arómu, ktorá by mohla prekaziť vaše plány.

 

Nevyhnutné doplnky milovníka vaporizácie!

Okrem uvedených doplnkov nájdete aj také, ktoré sú prispôsobené vášmu modelu vaporizéra. Je dobré sa s nimi lepšie zoznámiť, pretože ďalšie predmety pomáhajú uľahčiť a zlepšiť využívanie vášho zariadenia. K takémuto príslušenstvu patria napr. redukcie na bongá, pomocou ktorých bude naše vaporizovanie príjemnejšie a para jemnejšia a chutnejšia.

Vyššie uvedený zoznam je však to najpodstatnejšie, čo by si mal zaobstarať každý začínajúci fanúšik vaporizácie. Takže vám odporúčame začať práve týmito doplnkami.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaporizer Premium - VapeFully