Kanadskí policajti môžu fajčiť marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 3. októbra 2018

Blížiaca sa legalizácia marihuany v Kanade zasiahla aj policajné zložky.

Kanada sa už o dva týždne stane ďalšou krajinou, ktorá na celom území legalizuje požívanie či držanie marihuany. Tamojšie úrady si však pritom dobre uvedomujú, že magická rastlinka ovplyvňuje naše vnímanie sveta a pristupuje k nemu podobne ako k alkoholu.

Očakávalo sa teda, že sa pre policajtov zavedú prísne pravidlá a reč bola napríklad o 24-hodinovej lehote pred nástupom do služby, kedy by policajti nemohli fajčiť marihuanu.

Vancouverské policajné oddelenie sa však rozhodlo k benevolentnejšiemu prístupu a len pred niekoľkými hodinami odsúhlasili, že bude úplne stačiť, keď bude policajt v službe „v poriadku“.

24 hodín by síce malo stačiť na vyplavenie účinnej látky THC z tela, no každý organizmus je predsa len iný a kanadské úrady sa boja, že by sa do práce mohol dostať policajt, ktorý je stále pod vplyvom tetrahydrokabinolu, a to len preto, že uplynulo 24 hodín. Takýto prístup kladie dôraz na osobnú zodpovednosť.

Navyše, vancouverskí policajti budú mať povolené mať marihuanu so sebou, a to aj na osobné účely. Nesmú ju však požívať a musí byť uskladnená v originálnom a neotvorenom balení.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím