Polícia obvinila v Košickom kraji troch mužov aj kvôli konope

Foto: Ivan Fleischer
Konopkar, 1. októbra 2018

Z drogovej trestnej činnosti obvinila polícia v priebehu uplynulých troch dní tri osoby.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, 25-ročný Košičan si opakovane z viacerých zdrojov zadovažoval rastliny konope, pervitín a extázu.

„Prechovával ich v jednom z bytov a fitnescentier v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov a následne ich ďalej poskytoval a predával,“ povedala Ivanová.

„Počas štvrtkovej (27. 9.) policajnej akcie boli zaistené viaceré balenia rôznych tabliet, dve digitálne váhy, uzatváracie igelitové vrecúška, zvyšky zelenej sušiny a papierová skladačka,“ doplnila.

Podľa jej slov sa v nej nachádzalo 0,18 gramu kryštalickej látky s obsahom metamfetamínu. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až desať rokov.  

 

Pre vlastnú potrebu 

Ďalší 31-ročný Košičan mal podľa nej od mája do júla v jednom z bytov v košickej mestskej časti Juh v črepníku na balkóne pre vlastnú potrebu neoprávnene prechovávať konope s váhou 2,10 gramu, z ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne štyri jednorazové dávky drogy.

Hrozí mu päťročné väzenie. Polícia obvinila aj 23-ročného muža z okresu Sobrance. 

Ako Ivanová informovala, k prehliadke auta zaparkovaného pri jednej z čerpacích staníc v košickej mestskej časti Sever došlo v júni.

„V batohu, ktorý mal vo vozidle, bola nájdená zaliata striekačka s bielou kryštalickou látkou, ktorá podľa záverov kriminalisticko-expertízneho ústavu obsahovala metamfetamín a metylsufonylmetán, z množstva ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne dve dávky drogy,“ uzatvorila s tým, že mužovi hrozí trest odňatia slobody až na tri roky

 

Zdroj: kosicednes.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím