Najlepšie elektronické prenosné vaporizéry do 120 eur – za rok 2018

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 1. októbra 2018

Na slovenskom trhu si môžete kúpiť stále viac vaporizérov v cenovej kategórii do 120 eur. Musíte však byť opatrní – okrem zariadení, ktoré fungujú bez problémov, môžete naraziť aj na také, ktoré majú od ideálu ďaleko. Nízka cena vaporizéra je neraz spojená s nekvalitným spracovaním, čo môže byť dokonca až nebezpečné pre zdravie. Náš článok vám napovie, ktoré momentálne dostupné vaporizéry zo segmentu do 120 eur najlepšie splnia vaše očakávania, a zároveň budú celkom neškodné pre zdravie.

V kategórii do 120 eur sa v poslednom čase objavilo veľa nových zariadení, ktoré si zaslúžia krátke predstavenie. Pozor – v nasledujúcich riadkoch píšeme iba o elektronických vaporizéroch!

 

Vaporizér XVape Fog – konvekcia pre každú peňaženku!

XVape Fog sa na trhu objavil nedávno a máme pocit, že na ňom pekne zamieša karty, a to nielen na Slovensku. Jeho hybridné ohrievanie s prevahou konvekcie (teda ohrevu horúcim vzduchom) spôsobuje, že chuť aj kvalita pary sú oveľa lepšie ako pri kondukčných zariadeniach, ktoré v tejto kategórii prevažujú z dôvodu nižších nákladov na túto technológiu. XVape Fog môže smelo konkurovať drahším prístrojom, ktorým sa takmer vyrovná aj z hľadiska kvality.

Ohrievacia komora je vyrobená z nerezovej ocele a jej malé rozmery – vojde sa do nej cca 0,15 g voľne nasypaných byliniek – neprekážajú tomu, aby nám Fog poskytol dlhé a príjemné sekvencie skladajúce sa z mnohých potiahnutí. Pri zohľadnení týchto faktorov môžeme skonštatovať, že nám okrem výkonu a vysokej kvality pary prístroj zabezpečí mimoriadnu úsporu materiálu. Päť nastavení teploty v rozpätí 180-220 stupňov umožňuje obmieňať inhaláciu najobľúbenejších bylín. Treba tiež poznamenať, že nahrievanie trvá iba 20-30 sekúnd, čo je veľmi dobrý výsledok.

 

 

Nesmierne dôležitým aspektom je aj vymeniteľná batéria typu 18650. Môžeme si dokúpiť náhradnú a v prípade potreby vymeniť prázdnu za nabitú, čo je pohodlné riešenie, ktoré nevyžaduje veľké náklady. Takmer úplne konvekčný ohrev a výnimočná kvalita pary vytváranej týmto vaporizérom spôsobuje, že v tejto cenovej kategórii ide určite o jeden z najlepších variantov.

 

Vaporizér Fenix Mini – neskutočne diskrétny!

Ďalší zaujímavý vaporizér v cenovom rozsahu do 120 eur je Fenix Mini. „Predchádzajúce modely z radu Fenix nespĺňali naše požiadavky, aj keď boli vyrobené zo zdravotne bezpečných materiálov. Fenix Mini je však prvým vaporizérom z tohto radu, ktorý sme zaradili do našej ponuky. Dôvod je jednoduchý – skrátka výborne funguje,“ hodnotí Peter Horváth zo spoločnosti VapeFully.

Ako už napovedá samotný názov, jednou z najväčších predností Fenix Mini sú malé rozmery – nie je problém ukryť ho ani v malej dlani. Jeho veľkosť a odolné kovové čierne puzdro nepriťahujú zbytočnú pozornosť, takže je tento model ťažko prekonateľný z hľadiska diskrétnosti.

Čo však okrem nenápadného výzoru spôsobuje, že je tento vaporizér z najlepších zariadení v kategórii do 120 eur? Po prvé – úžasný pôžitok z inhalácie a fantastické funkcie. Fenix Mini ohrieva sušené byliny hybridne s prevahou konvekcie, čiže pomocou horúceho vzduchu, takže je para vysokokvalitná a má výbornú chuť. K pohodliu pri inhalácii prispieva aj teplota pary – je prekvapivé, ako dobre je ochladená napriek drobným rozmerom prístroja. Množstvo pary – dokonca aj pri nižších nastaveniach teploty – je prekvapivo veľké, pričom regulácia teploty s presnosťou na jeden stupeň a ohrev trvajúci asi 20 sekúnd výrazne rozširujú možnosti tohto vaporizéra a zvyšujú užívateľské pohodlie. Vaporizér Fenix Mini uchváti nielen svojou veľkosťou, efektívnosťou, ale aj mnohými funkciami, ktoré sa výrobcovi podarilo natesnať do takého malého zariadenia.

 

Vaporizér X-MAX Starry V2 – neobyčajná funkčnosť za obyčajnú cenu

X-MAX Starry V2  je ďalšia novinka, a zároveň jeden z najlepším vaporizérov v kategórii do 120 eur. Má veľa spoločného s XVape Fog, napr. keramický skladací náustok alebo nenápadný vzhľad.

Rozmery X-MAX Starry V2 sa približujú slávnemu vaporizéru PAX 3. Čiže ide o malý, cenovo dostupný a diskrétny prístroj, ktorý si pokojne môžete vziať na inhalovanie aj vonku.

Navyše množstvo funkcií, ktoré tento prenosný vaporizér ponúka, uspokojí aj toho najnáročnejšieho používateľa. Ovládanie teploty s presnosťou na jeden stupeň, displej ukazujúci stav batérie, teplotu a čas zostávajúci do konca sekvencie nie sú jediné výhody tohto prístroja. X-MAX Starry V2 má veľmi široký rozsah teplôt – rozpätie od 100 do 240 stupňov Celzia ho povyšuje nad väčšinu vaporizérov na sušené bylinky, ktoré ponúkajú maximálne 220 stupňov. Vďaka takémuto rozsahu si Starry V2 skvelo poradí s koncentrátmi (do balenia výrobca pridal aj vložku na odparovanie koncentrátov), pričom nižšie teploty umožňujú vaporizovanie rozmanitých byliniek.

 

 

Stojí za zmienku, že zahriatie trvá iba cca pol minúty a pri inhalovaní je možné vytvoriť veľké množstvo pary. Veľmi silnou stránkou je aj vymeniteľná batéria štandardného typu 18650. Náklady na dokúpenie náhradnej sú nízke, a v prípade vybitia zariadenia môžete takmer okamžite vymeniť prázdnu batériu za úplne nabitú a ďalej si užívať vaporizovanie. X-MAX Starry V2 ponúka funkcie, ktoré boli predtým vyhradené pre zariadenia z horného regála, pričom si zachováva veľmi prijateľnú cenu.

 

Vysokokvalitný vaporizér do 120 eur – prečo nie?!

Vo vyššie uvedenom prehľade najlepších vaporizérov do 120 eur nájdete prístroje za dostupnú cenu, ktoré zároveň  fungujú ako modely z najvyššej kategórie. Ak hľadáte svoj prvý vaporizér alebo máte limitovaný rozpočet, môžete si kúpiť vysokokvalitné zariadenie za cenu, ktorá vás finančne nepoloží. Všetky vyššie uvedené modely má vo svojej ponuke e-shop s vaporizérmiVapeFully, ktorý odporúčame ako najlepšie miesto na ich nákup. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom predstavených vaporizérov, odporúčame vám tento obchod kontaktovať – odborníci, ktorých zamestnáva, vám ochotne a zadarmo poskytnú profesionálne poradenstvo.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články