Investovanie do marihuany pripomína bitcoinovú mániu

Foto: WEB
Konopkar, 1. októbra 2018

Za rastom akcií firiem, produkujúcich marihuanu na lekárske účely, je niekoľko faktorov.

V polovici októbra sa má v Kanade schváliť legálne používanie tejto ľahkej drogy aj na rekreačné účely, čo výrazne rozšíri trh.

Môžu za to aj noví veľkí investori ako penzijné fondy, pivovary či bežní obchodníci na americkej burze, ktorí vidia v marihuane príležitosť na tučné výnosy.

Podobne ako pri bitcoinoch koncom minulého roka. Analytici tvrdia, že potenciál na zarobenie na konopnom biznise je, ale sú tam aj riziká.

 

Nadhodnotená cena

Akcie kanadských konopných firiem lietajú ako na hojdačke.

Akcie firmy Tilray vystrelili predminulý týždeň na burze Nasdaq v priebehu jedného dňa zo 120 na 250 dolárov, aby neskôr klesli pod 100 dolárov. Teraz sa predávajú za 143 dolárov.

Trhová kapitalizácia tejto spoločnosti z kanadskej Britskej Kolumbie sa už odhaduje na viac ako 20 miliárd dolárov, pričom jej tržby v uplynulom kvartáli boli menej než 10 miliónov dolárov.

„Veľká trojka“ kanadských marihuanových spoločností (Canopy Growth, Aurora Cannabis a Aphria) vzrástla za posledných päť rokov v priemere o vyše tisíc percent. Podobne narástli aj akcie Tilray od vstupu na burzu v júli tohto roka.

 

Zdroj: etrend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím