Štúdia: Vďaka marihuane chceme sex viac, nie menej, ako sa predpokladalo

Foto: potent.media
Konopkar, 28. septembra 2018

Ďalší z mýtov o marihuane bol vyvrátený.

V našej spoločnosti existuje určitý stereotyp huliča trávy. Lenivý, flegmatický až apatický človek, ktorý neprejavuje záujem takmer o nič a to vrátane sexu. Najnovšia štúdia uverejnená v Journal of Sexual Medicine však naznačuje niečo celkom iné.

Vedci zo Standfordskej univerzity v Kalifornii zozbierali dáta od 28-tisíc žien a 22-tisíc mužov, ktorí vyplnili dotazník položený Centrom pre kontrolu ochorení.

Ten zisťoval, ako veľmi sú sexuálne aktívni ľudia pravidelne fajčiaci marihuanu v porovnaní s bežnou populáciou. 

 

 

Výsledky výskumu boli celkom prekvapivé. Ukázali totiž, že marihuana nijakoneznižuje naše libido a dokonca jej užívatelia sú sexuálne aktívnejší než tí, čo marihuanu nepoužívajú, a to až o 20 %.

„Časté užívanie marihuany nenarúša sexuálne fungovanie alebo motiváciu. Naopak, je asociované so zvýšenou frekvenciou koitusov,“ vyjadril sa Michael Eisenberg, autor štúdie a profesor urológie na Standfordskej univerzite. 

 

 

Ďalej dodal, že štúdia síce priamo nehovorí, že fajčenie marihauny ťa robí nadržanejším, no naznačuje to. 

Ďalšia štúdia, ktorú odborníci vykonali v roku 2017, hovorí, že až 68 % žien si po požití marihuany užívalo sex s partnerom ešte viac ako za bežných okolností. 

Drogová správa Spojených národov uvádza, že po celom svete užíva marihuanu približne 238 miliónov ľudí.

Zákony spojené s jej užívaním sú čoraz benevolentnejšie a stále viac štátov pristupuje k jej legalizácii. 

 

 

Vedci o marihuane v poslednej dobe vyvracajú jeden mýtus za druhým.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím