V Skalici objavili obrovský marihuanový vinohrad

Foto: KR PZ Trnava
Konopkar, 27. septembra 2018

Skalickí kriminalisti odhalili vo vinohradoch rastliny konope.

Policajti postupne získavali operatívne informácie a na základe vopred získaného súhlasu vykonali 12. septembra policajný zákrok pre podozrenie na drogovú trestnú činnosť. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.

 

 

Počas domovej prehliadky a prehliadky pozemkov policajti našli v chate a vo vinohradoch rastliny konope, o ktoré sa starali dvaja muži, otec so synom.

“Rastliny mali získať od 27-ročného známeho, ktorý si ich mal objednať cez internet. Keďže nemohol pokračovať vo svojich pestovateľských zámeroch, o pomoc požiadal svojho kamaráta, rovesníka. Za prenechanie rastlín a úžitok si mal dohodnúť podiel. Kamarát ich postupne vypestoval vo vinohradníckej chatke a presádzal do blízkeho vinohradu,” uviedla Linkešová.

 

 

 

Uvedené množstvo postačovalo vyšetrovateľovi, aby vzniesol obvinenie proti obom osobám pre zločin nedovolenej výroby omamných látok, psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi formou spolupáchateľstva.

Príslušníci polície zaistili počas domovej prehliadky rastliny aj sušené konope.

Zároveň policajti pri akcii obmedzili na osobnej slobode 53-ročného muža a jeho 27-ročného syna.

“Znalci vyhodnotili predbežne časť zaistených látok a podľa výsledku expertízy, z konope, ktoré obvinení prechovávali v igelitovej taške, by sa dalo vyrobiť najmenej 186 jednorazových dávok drogy. Celkový počet prechovávaných dávok bude známy po vyhodnotení všetkých zaistených stôp,” doplnila hovorkyňa.

 Obvinený bol aj 27-ročný objednávateľ sadeníc.

 

 

Vyšetrovateľ spracoval na oboch kamarátov aj podnet na ich väzobné stíhanie. Sudca návrhu vyhovel a obe osoby boli eskortované do výkonu väzby. V zmysle zákona môže hroziť osobám trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky