Thajská polícia dala 100 kilogramov zhabanej marihuany na výskum

Foto: TASR/AP
Konopkar, 26. septembra 2018

Výskumníci si vybrali zo skonfiškovanej marihuany iba tú vysokokvalitnú a budú zisťovať, ktoré jej vlastnosti sú na medicínske účely najvhodnejšie.

Thajská polícia odovzdala približne 100 kilogramov skonfiškovanej marihuany na využitie v medicínskom výskume. Predstavitelia vlády sa totiž snažia spustiť produkciu liečiv založených práve na marihuane, informovala agentúra AP.

Predseda vládnej farmaceutickej organizácie Sophon Mekthon v utorok vyhlásil, že výskumníci si vybrali zo skonfiškovanej marihuany iba tú vysokokvalitnú a budú zisťovať, ktoré jej vlastnosti sú na medicínske účely najvhodnejšie.

Plánujú vyrábať rôzne formy farmaceutických produktov s obsahom marihuany, napríklad kvapky na podjazykové užívanie, náplasti na kožu, čapíky, krémy a kapsuly.

Marihuana je podľa thajských zákonov stále ilegálna, čo platí aj pre testovanie na ľuďoch, hoci thajský zákonodarný zbor už vedie rozpravu o legalizácii tejto mäkkej drogy.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím