Prvák ponúkol spolužiakov konope, obvinili ho

Foto: noviny.sk
Konopkar, 25. septembra 2018

Žiak s mentálnym postihnutím ponúkol svojich spolužiakov marihuanou.

Potom, ako všetci traja vyskúšali cigaretu, prišlo im nevoľno. Následne vyhľadali vychovávateľa a ku všetkému sa priznali.

Polícia 16-ročného mladíka obvinila zo zločinu šírenia toxikománie.

 

 

Odohralo sa to na dvore v areáli školy tesne pred začiatkom vyučovania. 16-ročný chlapec ponúkol svojim dvom spolužiakom cigaretu.

„Obvinený mladík ponúkol ušúľanú cigaretu obsahujúcu sušinu rastliny rodu cannabis, ktorá obsahovala účinnú látku THC,“ potvrdil Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

 

 

​Keď sa žiaci vrátili do školy, došlo im zle a tak sami vyhľadali vychovávateľa.

„Vychovávateľ mi do kancelárie priviedol dvoch žiakov, ktorí boli malátni, javili známky únavy, mali lesklé oči, to znamená, že som hneď pochopila, že sa tu niečo deje,“ tvrdí riaditeľka školy Jana Kandríková.

Riaditeľka školy žiakom zabezpečila zdravotnú starostlivosť a privolala aj policajtov.

 

 

„Humenským vyšetrovateľom bolo vznesené obvinenie voči 16-ročnému chlapcovi z obce Ladomirov za zločin šírenie toxikománie,“ doplnil Džobanik.

Podľa slov riaditeľky sa čosi také nikdy predtým na ich škole nestalo.

„Nedá sa tomu zabrániť po celom svete, nezabránime tomu ani my na škole,“ tvrdí riaditeľka.

 

 

Žiaci podľa nej nezostanú bez trestu: „Žiaka sme podmienečne zo školy vylúčili. Ďalší dvaja, ktorí marihuanu vyskúšali, dostali zákaz vychádzok.“

Ide o žiakov s ľahkým mentálnym postihnutím, podľa riaditeľky sú práve tieto deti najviac ohrozené a ľahko sa nechajú zmanipulovať.

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím