Lloyd’s prekvapuje poistením marihuany

Foto: Lloyd's
Konopkar, 21. septembra 2018

Článok na portáli Versicherungswirtschaftheute začína latinským príslovím „Tempora mutantur, nos et mutamur in Illis“, ktoré zhruba znamená, že časy sa menia a my s nimi.

Týmto príslovím sa asi riadi aj Lloyd’s, lebo dovolil poistenie marihuany v Kanade.

Stále viac krajín povoľuje spotrebu marihuany a pestovanie konope, takže je nakoniec logické, že aj tento miliardový obchod hľadá poistenie. To dobre rozpoznala britská inštitúcia Lloyd’s.

 

 

V stále viac krajinách sveta sa marihuana stáva normálnou súčasťou života. Od októbra 2018 medzi ne bude patriť Kanada a pred určitým časom príslušné povolenia boli vydané v mnohých štátoch USA ako napríklad v Kalifornii alebo Colorade. 

V Európe je užívanie marihuany a pestovanie konope povolené v Holandsku. Llloyd’s teraz dovolil svojim upisovateľom v Kanade poisťovať osoby, ktoré marihuanu produkujú, distribuujú alebo ju predávajú priamo klientom.

Podľa posledných informácií priamo z centrály zaslal Lloyds’s svojim upisovateľom list a oznámil im, že legalizácia konope vraj ponúka nové možnosti pre upisovanie rizika. Prípadné poistenie je ale samozrejme obmedzené iba na legálny obchod s marihuanou. 

 

 

Okrem toho nesmú byť porušené žiadne zákony, najmä zákon Spojeného kráľovstva, týkajúce sa príjmov z trestnej činnosti (UK Proceeds of Crime Act). Tento zákon zahŕňa okrem iného významnú právnu úpravu na zamedzenie prania špinavých peňazí v Spojenom kráľovstve.

Pokiaľ ide o Kanadu, tak Lloyd’s je tam ako doma, lebo sám zdôrazňuje, že podporuje kanadský priemysel už takmer 200 rokov.

 

 

Uvádza, že jeho upisovatelia patria medzi najväčších poisťovateľov a zaisťovateľov podnikateľského sektora v Kanade.

Klientami Lloyd’s v Kanade sú živnosti a podniky, ktoré vraj ťahajú kanadské národné hospodárstvo a ktorí vyhľadávajú Lloyd’s kvôli jeho finančnej sile a schopnosti ponúknuť špeciálne poistenie či zaistenie.  

 

 

Lloyd’s je na kanadskom poistnom trhu aktívny najmä v oblasti poistenia katastrofických rizík, poistenia profesijnej zodpovednosti, poistenia úrazu a choroby, poistenia stavieb, poistenia nehnuteľností, poistenia prepravy, poistenia kybernetických rizík a poistenia politických rizík.

V poslednej dobe vyvolala ohľadom Lloyd’s značnú pozornosť správa, že predsedníčka predstavenstva Inga Beale opustí po piatich rokoch v budúcom roku spoločnosť. Hľadanie jej nástupcu už prebieha. 

 

 

Zdroj: opoisteni.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím