Kanada: Vysoká škola začala študentov učiť, ako vypestovať marihuanu

Foto: Turgut Yeter/CBC
Konopkar, 19. septembra 2018

Profesor si pred pár rokmi nemyslel, že by sa predmet mohol stať realitou.

Kanada už o mesiac oficiálne zlegalizuje marihuanu na rekreačné účely.

Dopyt po zelenej rastline bude hneď od začiatku legalizácie obrovský, a tak licencovaní producenti kanabisu vo veľkom zamestnávajú nových pracovníkov, aby ho mohli uspokojiť.

 

 

Do programu, ktorý by mal celému odvetviu pomôcť úspešne odštartovať, sa zapojila aj vysoká škola Niagara College.

Na vysokej škole by si zrejme nečakal predmet o tom, ako správne pestovať marihuanu, ale nová situácia v krajine inšpirovala miestneho profesora Billa MacDonalda, aby sa chytil príležitosti.

 

 

Vysoká škola preto začala ponúkať ročný študijný program o pestovaní marihuany, po ktorého skončení získaš certifikát, množstvo užitočných vedomostí a dokonca aj umiestnenie u jedného z miestnych producentov v regióne Niagara.

 

 

Študenti za rok prejdú nielen manuálnou prípravou, ale budú sa učiť aj zákony a regulácie týkajúce sa marihuany. Škola preto zriadila špeciálne miesto určené na pestovanie kanabisu s ideálnymi podmienkami aj zabezpečením, aby sa rastlina nedostala do nesprávnych rúk.

 

 

Vďaka tomu budú môcť študenti teoretické poznatky z predmetov ako rastlinné vyživovanie, klíma, škodcovia a výber rastlín aplikovať rovno v praxi.

 

 

Odbor spočiatku ponúkol iba 24 miest, ale uchádzačov bolo viac ako 300, takže v budúcnosti by sa mohol program výraznejšie rozrásť.

Svedčí o tom aj fakt, že len v regióne Niagara dnes existuje skoro 550-tisíc metrov štvorcových pôdy určenej len na pestovanie marihuany.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím