Na konopných farmách v Londýne zrejme pracujú tisíce detských otrokov

Foto: @mpsharingey
Konopkar, 22. augusta 2018

Policajné údaje naznačujú, že veľké množstvo vietnamských detí pravdepodobne otročí na konopných farmách v Londýne.Ako uvádzajú noviny London Evening Standard, na základe údajov Scotland Yardu sa od januára 2016 do apríla 2018 v Londýne našlo až 314 nezákonných fariem pestujúcich konope, pričom každý druhý deň je nájdená nejaká nová. Konkrétne v roku 2016 sa našlo 143 takýchto fariem, v roku 2017 to bolo 134 a počas prvých štyroch mesiacov tohto roka 37.

Našli sa prakticky v každej londýnskej štvrti, najviac v Croydone, nasleduje Lewisham, Newham a Lambeth. Naopak, štvrte s najnižším počtom fariem sú Wandsworth, Kensington a Chelsea.

 

Počet konopných fariem v Londýne medzi 1. januárom 2016 a 30. aprílom 2018.

 

Agentúra Reuters k tomu však pridáva ešte ďalšie alarmujúce zistenie od expertov na obchodovanie s ľuďmi, že tisícky detí sú na týchto farmách využívané na “otrockú prácu”.

Odborníci tvrdia, že sa nezákonne obchoduje s deťmi z Vietnamu a z iných krajín, aby pracovali na týchto farmách, ktoré sa často nachádzajú v obytných budovách, a že rozsah tohto problému býva značne podceňovaný.

 “Vysoký počet fariem pestujúcich konope v Londýne a obchodovanie s vietnamskými deťmi, ktoré v nich pracujú, je veľmi znepokojujúce,” vyjadril sa Jakub Sobik, hovorca organizácie Anti-Slavery International zaoberajúca sa nezákonných obchodovaním. “Je pravdepodobné, že s tisícami detí a mladých ľudí z Vietnamu sa obchoduje a sú zneužívané nemilosrdnými zločineckými gangmi,” dodal.

 

 

Podľa vládnych údajov ide o ľudí okrem Vietnamu aj zo Sudánu, z Eritrey, z Afganistanu a z Iraku.

Catherine Bakerová, policajtka z organizácie bojujúcej proti obchodovaniu s deťmi ECPAT UK, uviedla, že je mimoriadne dôležité, aby tieto deti boli políciou vnímané v prvom rade ako obete a aby im bola poskytnutá náležitá podpora, pretože sa príliš často považujú za zločincov.

“Tieto zraniteľné deti sú vykorisťované v extrémne nebezpečných podmienkach, s malým alebo žiadnym platom a môžu ich fyzicky a psychicky zneužívať ich obchodníci,” dodala Bakerová.

Británia sa považuje za medzinárodného lídra v boji proti otroctvu, ktorý prešiel moderným zákonom o otroctve z roku 2015 kvôli lepšej ochrane zraniteľných osôb a prinútil aj veľké podniky, aby riešili hrozbu nútenej práce. Napriek tomu detské obete otroctva nemajú žiadnu záruku špecializovanej podpory.

 

 

Podľa austrálskej skupiny zaoberajúcej sa ľudskými právami Walk Free je v Británii najmenej 136-tisíc “otrokov”, čo je desaťkrát viac ako odhad vlády v roku 2013.

Viac ako 2-tisíc podozrivých obetí obchodovania s ľuďmi bolo minulý rok odovzdaných britským úradom, väčšina z nich bola sexuálne zneužívaná alebo na nútených prácach. To bol najvyšší zaznamenaný počet a 66% nárast oproti predchádzajúcemu roku.

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím