USA: Po požití syntetickej marihuany K2 skolabovalo 76 ľudí

Foto: TASR / Brian A. Pounds / Hearst Connecticut Media via AP
Konopkar, 18. augusta 2018

Väčšinu ľudí po ošetrení už prepustili z nemocnice, niekoľko osôb bolo ešte vo štvrtok večer v kritickom stave.

Záchranári v americkom meste New Haven v štáte Connecticut mali plné ruky práce, keď takmer 80 ľudí skolabovalo po požití syntetickej marihuany.

Do parku neďaleko Yalskej univerzity sa zbiehali sanitky zo širokého okolia.

Zdravotníci aj sociálni pracovníci pomáhali ľuďom, ktorým prišlo nevoľno, niektorí upadli do bezvedomia, zvracali a boli letargickí. Informoval o tom portál nbcconnecticut.com.

Miestne úrady uviedli, že zdravotné problémy po požití syntetickej marihuany s označením K2 postihli vo štvrtok 76 ľudí.

Ďalších 17 osôb ošetrovali ešte v stredu.

Zatiaľ nie je jasné, či v oboch prípadoch hromadného predávkovania išlo o ten istý druh syntetickej marihuany.

 

 

Svedkovia opísali situáciu v parku pri univerzite ako totálny chaos.

Väčšinu ľudí po ošetrení už prepustili z nemocnice, niekoľko osôb bolo ešte vo štvrtok večer v kritickom stave.

Syntetická marihuana prezývaná „spice“ (v preklade korenie) má rastlinný základ, ktorý je posprejovaný chemickým látkami – laboratórne vyrábanými kanabinoidmi.

Polícia v New Haven uviedla, že drogu niekto v meste rozdával zadarmo, čím chcel docieliť aby sa ľudia stali závislými a pravidelnými „klientmi“.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím