OSN chce upraviť stav marihuany v medzinárodnom práve. Výrobky z nej by nemuseli byť prísne kontrolované

Foto: WEB
Konopkar, 16. augusta 2018

Organizácia Spojených národov bude analyzovať marihuanu.

Organizácia Spojených národov plánuje po prvýkrát vo svojej histórii vypracovať hĺbkovú analýzu súčasnej klasifikácie marihuany a výrobkov z nej v medzinárodnom práve. Analýza bude pracovať s výsledkami farmakologických, toxikologických, terapeutických aj epidemiologických využití zelenej rastliny.

Výsledky analýzy by mali byť známe už v novembri, avšak ak by sa Organizácia Spojených národov napokon rozhodla klasifikáciu marihuany upraviť, podobné kroky by musela urobiť aj vláda Spojených štátov amerických.

V USA je marihuana definovaná ako droga v kategórii Schedule I, čo znamená, že by malo ísť o látku bez akéhokoľvek medicínskeho využitia a s vysokým potenciálom na vytvorenie závislosti a zneužívania látky.

Priaznivci medicínskej marihuany argumentujú, že Američania umiestnili marihuanu do tejto kategórie v roku 1962 bez akýchkoľvek vedeckých dôkazov.

Svetová zdravotnícka organizácia ako súčasť OSN zverejnila už v júni svoje úvodné hodnotenie marihuany v širšej medzinárodnej perspektíve, pričom prvotné výsledky odporučili krajinám, že látka kanabidiol (CBD) obsiahnutá v marihuane by nemala byť nijak prísne kontrolovaná.

Užívanie kanabidiolu nie je vedecky nijak prepojené s prípadmi zneužívania látky či vytvorenie rizika pre verejnosť, pričom preukázala sa ako užitočná pri liečbe epilepsie.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím