Ako sa zbaviť arómy marihuany?

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 6. augusta 2018

Fajčenie medicínskej marihuany sprevádza charakteristická aróma dymu, ktorá obvykle dosť dlho pretrváva v miestnostiach, preniká podo dvermi, do vlasov, oblečenia, nábytku, ba dokonca aj do stien. Nižšie nájdete niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť otravného zápachu a zabezpečiť, aby bola spotreba vašich obľúbených byliniek naozaj diskrétna.

S týmto problémom sa stretol každý užívateľ marihuany – zápach dymu je najjednoduchší spôsob, ako môžu ostatní zistiť, čo potajomky fajčíme.

Nie je to nič hrozné, keď bývame sami, ale musíme sa tým zaoberať, ak napr. bývame s partnerom, ktorý nie je sympatizantom fajčenia, či máme iných spolubývajúcich, bývame na internáte alebo prespávame v hoteli.

V našom krátkom návode sa dozviete, ako si viacerými spôsobmi poradiť s nepríjemným zápachom, ako aj zachovať diskrétnosť.

 

Zamaskovanie zápachu

Jedna metóda, ako sa zbaviť zápachu, je sa pokúsiť ho zamaskovať, teda rozptýliť inú, silnejšiu vôňu, ktorá prekryje arómu po fajčení.

Dá sa to urobiť viacerými spôsobmi – pomocou vonných sviečok, éterických olejov či osviežovačov vzduchu, prípadne obyčajných dezodorantov.

Najúčinnejšie sú zrejme éterické oleje, napr. olej z pačuli, ktorý používali už hippies v 60. rokoch.

V 20. storočí sa používal na zamaskovanie pachu „trávy“.

Prekrývanie zápachu má však aj určité nedostatky.

 

 

Po prvé, nie vždy to zaberie – niekedy napr. vôňa dezodorantu na moment „prebije“ pach dymu, ale je to iba dočasné riešenie.

Stáva sa aj, že napriek ďalšej silnej vôni bude aróma marihuany stále cítiť.

Po druhé, nie vždy je to vhodné – napr. nedá sa všade so sebou nosiť vonné lampy a éterické oleje.

No a po tretie, no a nakoniec, už samotná skutočnosť, že sme museli v miestnosti rozptýliť silnú vôňu, vzbudzuje podozrenie, hlavne ak máme začervenané oči.

 

Čistič vzduchu

Čistič vzduchu je zariadenie, s ktorým sa v slovenských domácnostiach stretávame čoraz častejšie, hlavne v mestách s cieľom znížiť dopad smogu.

Väčšina takýchto prístrojov je vybavená HEPA filtrami a/lebo funkciou ionizácie vzruchu, takže pomáhajú sa rýchlo zbaviť zápachu šíriaceho sa po byte.

Nedostatkom tohto riešenia je hlavne cena takýchto zariadení – kvalitný čistič stojí aspoň 120 eur.

Ďalšou nevýhodou sú jeho rozmery, ktoré v praxi znamenajú, že sa dá používať iba doma.

 

Vaporizácia

Ďalšia forma veľmi diskrétnej spotreby marihuany je vaporizácia. Ide o dosť špecifickú formu prijímania kanabinoidov, ktoré marihuana obsahuje, pretože nespočíva vo fajčení.

„Pri vaporizovaní sa bylinky iba nahrievajú, v dôsledku čoho sa v nich odparujú kanabinoidy, ktoré užívateľ vdychuje  z vaporizéra v podobe pary. Vôbec nedochádza k horeniu, takže sa neobjavuje ani zápach dymu. Iba ľahká vôňa samotnej sušiny, ktorá sa veľmi rýchlo vytráca,“ vraví v rozhovore s naším portálom Peter Horváth zo spoločnosti VapeFully, expert v oblasti vaporizácie.

Navyše na rozdiel od dymu para z vaporizéra neprechádza pod dverami, ani sa nešíri po celom dome, čo taktiež prispieva k zachovaniu diskrétnosti.

Samotné vaporizéry okrem toho vyzerajú veľmi nenápadne a sú malé – dokonalým príkladom je jeden z momentálne najpopulárnejších modelov, DaVinci IQ, ktorý sa celý vojde do zovretej dlane.

 

 

Ak si vyberieme vaporizáciu, nielen, že nám zaručí neporovnateľne väčšiu diskrétnosť, ale aj menej utratíme za materiál, pretože je oveľa úspornejšia ako fajčenie.

 

SmokeBuddy

Dobrý nápad, ako zmierniť zápach sprevádzajúci fajčenie marihuany, sú aj špeciálne prenosné uhlíkové filtre, ako napr. najznámejší SmokeBuddy.

Ide o neveľké rúrky s rúčkou, ktoré majú na oboch koncoch otvory a uprostred nich sa nachádza filter pohlcujúci pachy.

Z jednej strany vyfukujeme dym a z druhej vychádza čistý vzduch.

Filtre ako SmokeBuddy by boli ideálne, keby bol jediným zdrojom zápachu dym, ktorý vypúšťame.

Lenže fajčené bylinky horia aj samy, keď práve neťaháme, čo tiež vytvára dosť typickej arómy.

Preto filtre SmokeBuddy nezaručia pri boji so zápachom úplný úspech.

Riešenie, ktoré umožňuje zbaviť sa zápachu úplne, je kombinácia SmokeBuddy a prenosného vaporizéra – potom už z nás budú majstri v diskrétnosti.

 

Aký je najlepší spôsob zachovania diskrétnosti?

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť zápachu z fajčenej marihuany, je určite vymeniť klasické fajčenie za vaporizáciu.

Bez horenia znížime aj množstvo zápachu, keďže para vonia jemnejšie ako dym.

Navyše si budeme môcť užívať aj ďalšie výhody vaporizácie, ako vynikajúcu chuť pary, zmiernenie dopadu na zdravie či nesmiernu úspornosť tejto metódy spotreby marihuany.

Ak si chcete kúpiť vaporizér, odporúčame vám navštíviť e-shop s vaporizérmi VapeFully, ktorý okrem najlepšieho sortimentu ponúka aj bezplatné poradenstvo pri výbere toho najlepšieho zariadenia pre vaše potreby.

Ostatné spôsoby, ako si poradiť s otravným zápachom, budú mať iba polovičný úspech a nezaručia zachovanie úplnej diskrétnosti.

Ak je teda pre vás podstatné byť nenápadní, bolo by dobré sa zamyslieť nad prechodom z klasického fajčenia marihuany na jej vaporizáciu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články