Pestovateľ marihuany si namiesto 10 rokov odsedí necelých sedem

Foto: Róbert Bejda
Konopkar, 5. augusta 2018

Chcel zachrániť dom pred exekúciou.

Krajský súd sa minulý týždeň na verejnom zasadnutí zaoberal prípadom, ktorý sa čo do množstva zadržanej drogy vymyká z obvyklých štatistík.

Dôvodom bolo odvolanie, ktoré podal Kamil Z. (28) z obce Geča v okrese Košice-okolie.

Nepáčil sa mu verdikt Okresného súdu Košice-okolie, ktorý ho uznal vinným pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby, držania a obchodovania s omamnými látkami.

 
Štyri kilá sušiny

Kamil čelil obvineniu, že si v marci cez internet zadovážil semená rastliny konope, ktoré zasadil v záhrade jeho rodinného domu.

O kšefte sa dozvedela polícia a u Gečana vykonala domovú prehliadku.

Našla množstvo ešte zelenej, čiastočne i celkom vysušenej marihuany, ktorou naplnili sedem 50-litrových vriec.

Podľa obžaloby bolo výsledkom mladíkovho pestovateľského úsilia spolu 3,98 kg sušiny.

 

Chcel rýchlo zarobiť

Na polícii Kamil vinu priznal. Vysvetlil, že na dom, v ktorom býva so sestrou a svojou rodinou, má exekúciu vo výške 20 000 eur.

Aby oň neprišiel, vlani na jar sa rozhodol, že začne pestovať marihuanu.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím