V Gruzínsku zlegalizovali fajčenie marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 1. augusta 2018

Aj keď Gruzínsko nepatrí medzi najprogresívnejšie krajiny na svete, v posledných rokoch sa miestna spoločnosť posúva dopredu míľovými krokmi. Najlepšie o tom svedčí aj najnovšie rozhodnutie gruzínskeho ústavného súdu.

Už v minulosti súd rozhodol o tom, že človek nemôže byť odsúdený na trest odňatia slobody vo väzení, ak ho policajti nechytia s viac ako 70 gramami marihuany, a teraz sudcovia zrušili všetky tresty za rekreačné používanie zelenej rastliny.

 

„Toto nebol boj za marihuanu, ale boj za slobodu,“ vyhlásil aktivista Zurab Japaridze.

 

Navrhovatelia argumentovali so slovami, že fajčenie marihuany nepredstavuje žiadne ohrozenie ani riziko pre spoločnosť a jej užívatelia majú možnosť spôsobiť zdravotné ťažkosti len sebe, takže by užívanie rastliny nemalo byť nijak potrestané.

 

 

Súd dal napokon navrhovateľom za pravdu, zrušil všetky tresty, a tak môžeš v Gruzínsku veselo fajčiť marihuanu, ak tým nebudeš obťažovať tretie osoby.

V praxi to znamená, že marihuanu by si nemal fajčiť na verejných priestranstvách, v školách či na úradoch, a jednoducho užívaním rastliny nemáš zasahovať do slobody ľudí okolo teba.

 

 

Odvážne rozhodnutie súdu bolo prijaté s radosťou, pretože Gruzínsko bolo v minulosti známe svojimi prísnymi zákonmi proti drogám.

Mamuka Berdzenishvili bol v krajine potrestaný odňatím slobody na 8 rokov za prechovávanie 2 gramov MDMA, pretože zákon umožňuje za podobné množstvo extázy udeliť trest na 8 až 20 rokov či dokonca doživotie.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím