Vaporizéry pre hráčov – tri najlepšie modely

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 30. júla 2018

Hranie na počítači či konzole je pre mnohých z nás veľká zábava. Všetci, čo už hrali pod vplyvom medicínskych byliniek, vedia, že je to mimoriadne príjemná kombinácia. Vaporizovanie podporuje nadšenie z hry a tak dole nájdete tri podľa nášho názoru najlepšie modely pre hráčov. Váš večer bude vďaka nim dokonalý!

Moderné počítačové hry sú úžasné a doslova vám vyrazia dych. Fanúšikovia bylín, ktorí sú zároveň maniaci do hier, vedia, že virtuálny svet nás oveľa viac vtiahne, keď sme pod vplyvom medicínskych kanabinoidov – potom nás hry nadchnú dvojnásobne a získajú doposiaľ netušený rozmer.

K hraniu dospelých hráčov a milovníkov bylín sa dokonalo hodia vaporizéry – kvôli stopovému množstvu vydávaného zápachu sa dajú používať aj doma v byte bez toho, aby sme zápachom dymu obťažovali ostatných členov domácnosti, čomu sa pri klasickom fajčení nedá vyhnúť.

 

 

Pre hráčov sú obzvlášť vhodné tzv. vaporizéry na požiadanie („on-demand“), čiže modely, ktoré ponúkajú štýl inhalácie založený na jednotlivých vdýchnutiach z času na čas, čo umožňuje inhalovanie kedykoľvek prerušiť bez akýchkoľvek strát.

Pre hráčov je to ideálne riešenie – môžu si raz či párkrát potiahnuť pri študovaní ďalšieho levelu a odložiť prístroj nabok bez plytvania materiálom, ktorý by sa ďalej zahrieval.

„Pri tejto aktivite sa naozaj vaporizéry na požiadanie osvedčia oveľa lepšie ako sekvenčné modely, ako napr. vaporizér DaVinci IQ – aby boli efektívne, musíte spotrebovať celý obsah komory za jednu inhaláciu bez toho, aby ste ju rozdelili na niekoľko kratších úsekov,“ konštatuje Peter Horváth z VapeFully, odborník na oblasť vaporizácie.

Ohrev sušiny len pri vdychovaní, čo je charakteristický znak modelov on-demand, teda v praxi znamená, že aj keď ponorení do hry odložíme po niekoľkých ťahoch zariadenie nabok, nič nevyjde nazmar. Takže sa môžeme celkom sústrediť na hru a vaporizovanie bude sprievodný jav, a nie naopak.


Vaporizér z najvyššej kategórie – Firefly 2

Vaporizér Firefly 2 je skutočný technický zázrak, o ktorom sa často hovorí, že je to iPhone medzi vaporizérmi. Táto asociácia nie je od veci – jeden z tvorcov tohto prístroja je inžinier, ktorý bol bývalým vysoko postaveným zamestnancom spoločnosti Apple.

Firefly 2 je úplne konvekčný vaporizér na požiadanie – ohrieva sušinu iba horúcim vzduchom a je pripravený fungovať za sotva tri sekundy.

 

 

Takže je to priamo model ako stvorený pre fanúšikov počítačových hier – počas krátkej prestávky, napr. pri načítavaní, si môžete párkrát potiahnuť bez dlhého vyčkávania na rozohriatie zariadenia a bez nutnosti spotrebovať celý obsah komory naraz. Potom môžete Firefly 2 odložiť a on bude trpezlivo čakať na ďalšiu príležitosť, keď ho budeme môcť použiť.

„Vďaka konvekčnému ohrevu a sklenej trase pary dokáže Firefly 2 vytvoriť vysoko kvalitnú paru, ktorá chutí určite najlepšie zo všetkých elektronických prenosných vaporizérov. Nielen, že je dokonalo ochladená, a tým pádom šetrná pre naše dýchacie cesty, je aj silná. Je to aj veľmi úsporný prenosný vaporizér – na inhaláciu skladajúcu sa z priemerne osem ťahov spotrebujete len 0,15 g sušiny,“ hodnotí Peter Horváth, odborník zastupujúci e-shop s vaporizérmi VapeFully, ktorého sme požiadali o komentár.

Okrem toho, môžete Firefly 2 prepojiť cez Bluetooth s aplikáciou vo svojom smartfóne, ktorá umožňuje presnú reguláciu teploty, ako aj osobné nastavenie niektorých funkcií.

Samotné zariadenie aj príslušenstvo k nemu (doplnkov je veľa a zahŕňajú aj náhradnú batériu) sú nesmierne kvalitne spracované.

Zaujímavé je, že Firefly 2 je tzv. model 2 v 1 – je vhodný na sušinu aj koncentráty.

Na jeseň 2017 sa objavila veľká aktualizácia firmvéru (softvéru zariadenia), ktorá značne zdokonalila, ako Firefly 2 funguje – a to až natoľko, že ju väčšina užívateľov a recenzentov označila za prelomovú.

Vaporizér Firefly 2 je teda momentálne ešte lepší ako predtým.

 

Štýlový drevený vaporizér pre hráčov – Sticky Brick Original

Hoci  je vaporizér Sticky Brick Original taktiež stopercentne teplovzdušný prístroj na požiadanie, funguje úplne inak ako Firefly 2.

Nemá digitálne ovládanie teploty ani žiadne elektrické či elektronické súčiastky – namiesto toho si sám užívateľ zohrieva malým butánovým horákom vzduch, ktorý je nasávaný do komory so sušinou.

To síce vedie k tomu, že je zložitejšie regulovať teplotu vo vnútri komory, ale zase to prináša množstvo výhod.

Prvá a najdôležitejšia z nich je, že Sticky Brick Original poskytuje oveľa silnejšiu paru ako ktorýkoľvek elektronický model.

Po druhé, jednoduchá konštrukcia tohto vaporizéra znamená, že je prakticky bezporuchový.

 

 

A po tretie, vďaka nedostatku batérie nemusíte myslieť na nabíjanie – stačí mať horák naplnený butánom.

Bylinky sa ohrievajú konvekčne, čo prináša možnosť si doslova raz či dvakrát potiahnuť a dokončiť várku neskôr bez akýchkoľvek strát.

Veľká sila pary zase vyvoláva dostatočne pôsobivé výsledky len po asi dvoch vdýchnutiach.

Sticky Brick Original je teda ideálny na expresnú inhaláciu pri načítavaní ďalšieho levelu.

Skvelé fungovanie ale nie je všetko – Sticky Brick Original vyniká aj netradičným vzhľadom, pretože je takmer celý vyrobený z ušľachtilého dreva – môžete si vybrať verziu z čerešne či orechu.

Nepochybne ide o jeden z najzvláštnejších vaporizérov, aké si môžete momentálne kúpiť.

 

Vaporizér Grasshopper

Ďalšia vynikajúca možnosť pre hráčov je konvekčný model on-demand – Grasshopper. Vytvára veľmi silnú paru za sotva päť sekúnd po zapnutí.

Tento vaporizér vyzerá na nerozoznanie ako obyčajné pero a je určený na špecifický štýl inhalácie spočívajúci v jednom či viacerých ťahoch z času na čas – čo je ideálne pre hráčov!

Pre nových užívateľov môže tento model prekvapiť silou svojej pary – je to určite jeden z najefektívnejších prístrojov na trhu.

A je aj veľmi úsporný – na naplnenie celej komory spotrebujete len 0,15-0,2 g pomletej sušiny. Inhalácia s takýmto množstvom byliniek prináša veľmi silné zážitky.

 

 

Ak sa nechcete obmedziť iba na jedno vdýchnutie a chceli by ste spotrebovať celú dávku naraz, žiaden problém – Grasshopper vyniká nadpriemernou rýchlosťou extrakcie, teda získavania kanabinoidov prítomných v sušených bylinách. To umožňuje využiť celý obsah za 4-5 ťahov.

„Z pohľadu hráča je to oveľa pohodlnejšie ako 10-15 minút trvajúca inhalácia pomocou sekvenčného vaporizéra, ako napr. Mighty. Grasshopper je však perfektný na krátku prestávku v hre,“ konštatuje odborník z VapeFully.

Zaujímavé je, že Grasshopper dokonalo funguje aj pri spojení s bongom. A to je tiež ideálne riešenie pre hráčov – pri vaporizovaní doma si nemusíme robiť starosti s nedostatočne diskrétnym výzorom vodného filtra, pričom vodná filtrácia znamená neporovnateľne lepšie ochladenie pary, čo umožňuje ešte hlbšie ťahy a rýchlejšie spotrebovanie obsahu komory.

Skutočná čerešnička na torte je celoživotná záruka výrobcu poskytovaná na Grasshopper.

 

Hry a vaporizácia = ideálne spojenie!

Vaporizéry popísané vyššie sú ako stvorené na dlhé večery s hrami, a pomocou nich budete môcť urobiť veľmi pohodlné a rýchle inhalácie počas svojich krátkych prestávok v hre.

Naopak, keď sa vrátite k hraniu, budú pokojne čakať, kým znova začnete inhalovať a sušina sa nebude automaticky ohrievať ako v prípade sekvenčného modelu, kde ohrev prebieha neprestajne počas celej inhalácie.

 

 

Ak máte problém vybrať si vaporizér, môžu vám pomôcť bezplatné konzultácie – poradenstvo zdarma vám poskytnú odborníci z  VapeFully, ktorí sú najlepšími expertmi na túto oblasť na Slovensku.

Vaporizéry sú skvelé zariadenia, ktoré sa osvedčia v mnohých iných situáciách ako len pri večernom hraní – z celého srdca vám odporúčame tento nový, zdravotne neškodný spôsob spotreby sušených bylín.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaporizer Premium - VapeFully